Reklama
Ilustrační FOTO - Pixabay

Chorvatsko stále nejoblíbenější destinací

Chorvatsko si pro svou dovolenou do konce října vybralo 518 000 Čechů, návštěvnost se tak dostala na 66 procent ve srovnání s loňskem. I přes sezonu poznamenanou pandemií koronaviru zůstala země u Jadranu u českých turistů nejoblíbenější zahraniční destinací.

Informoval o tom Ivan Lackovič, jednatel CK Travel Family, se kterou každoročně do Chorvatska vyjíždí nejvíce Čechů. V žebříčku nejnavštěvovanějších letních destinací se dále podle prodejců zájezdů umístily Řecko a Bulharsko.

Počtem turistů a přenocování, kterých bylo 3,5 milionu, se Česká republika podle Lackoviče dostala v letošní návštěvnosti Chorvatska na čtvrté místo za Německo, Slovinsko a Polsko. Z pohledu podílu na přenocování si Češi polepšili z loňského šestého místa na letošní čtvrté, uvedl dále jednatel.

S cestovními kancelářemi k Jadranu vyjela podle něj čtvrtina českých cestovatelů, zbytek zemi navštívil individuálně. Nejvíce turistů z tuzemska zamířilo na Makarskou riviéru, Istrii a Zadar, ročně tam podle Lackoviče odjede zhruba půlka Čechů, kteří tráví dovolenou v Chorvatsku.

Nejčastějšími českými turisty v Chorvatsku jsou rodiny s dětmi, tvoří přibližně 70 % tuzemských návštěvníků. Lidí nad 50 let je asi pětina. Největší zájem je o rodinné hotely, kterým vévodí čtyřhvězdičkové se službou all inclusive.

S Travel Family ročně k Jadranu vyjede 40 000 Čechů, letos to kvůli koronaviru bylo 40 %, uvedl Lackovič.

Zájem o Chorvatsko zaznamenala i cestovní agentura Invia, přes kterou tam vycestovalo 16 % klientů a bylo tak druhou nejčastěji poptávanou destinací po Řecku, uvedla mluvčí agentury Andrea Řezníčková. Prodeje se u Chorvatska v létě vyšplhaly i na 40 % v porovnání s loňskem, v průměru se držely na 30 %. U Řecka či Bulharska se dostaly k zhruba 20 % loňských prodejů. Řecko si letos podle Řezníčkové vybrala třetina klientů, Bulharsko zvolilo 13 % zákazníků.

Chorvatsko patří dlouhodobě k nejnavštěvovanějším letním cílům českých turistů. Loni jich tam vícedenní pobyt podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) strávilo 740 000. Řecko je jednou z nejoblíbenějších destinací, kam Češi vyrážejí s cestovními kancelářemi. Podle ČSÚ jich tam loni na delší pobyt odjelo 407 000.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 1 hlas.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2020-11-21 17:06
Chorvatsko nejen nejoblíbenější destinací ale taky spolehlivý zdroj
koronaviru. Co tak spojit návrat z dovolené z Chorvátska s karanténou a
povinným otestováním?
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.