Reklama

Policie na Novém Zélandu zavádí po turbanech hidžáb

Součástí uniforem novozélandských policistek bude nově i hidžáb. Policie doufá, že tím přiláká do svých řad více muslimek, píše BBC na svém webu. Policie krok vysvětluje tím, že chce být přístupná všem a díky větší otevřenosti chce mít lepší výsledky.

První policistkou, která si tuto uniformu zvolila, je třicetiletá Zeena Aliová, jež minulý týden dokončila policejní školu.

»Potřebujeme lidi s různými dovednostmi, původem a úrovni zkušeností - rozmanitost je nezbytná, abychom mohli efektivně sloužit potřebám novozélandských komunit,« uvedla policie podle serveru NZ Herald.

Dívka s hidžábem. FOTO - Wikimedia commons

»Tím, že budeme reflektovat komunity, kterým sloužíme, a budeme si vážit jiného myšlení, chceme dosáhnout lepšího řešení problémů a výsledků,« dodala.

Zeena Aliová je součástí ročníku, ve kterém více než polovinu rekrutů tvoří ženy a skoro polovinu lidé, kteří mají neevropský původ. Čtvrtinu tvoří ovšem domácí Maorové. »Abychom mohli pomáhat, potřebujeme více muslimských žen, většina z nich se totiž bojí mluvit s policií a pokud by se u jejich dveří objevil muž, zřejmě by před ním zabouchly dveře,« míní Aliová, která se narodila na Fidži a na Nový Zéland se přestěhovala s rodiči coby dítě. K policii se rozhodla přidat po loňských teroristických útocích na mešity ve městě Christchurch, které si vyžádaly 51 obětí. »Uvědomila jsem si, že policie potřebuje více muslimských žen, aby šly a podpořily lidi,« uvedla podle ČTK.

Také v Londýně a ve Skotsku

Novozélandská policie už v roce 2008 zavedla jako součást uniforem turbany. BBC podotýká, že hidžáb coby součást policejní uniformy dovoluje už od roku 2006 také londýnská metropolitní policie a od roku 2016 policie ve Skotsku.

(rj)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3.6, celkem 5 hlasů.

(rj)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2020-11-24 16:21
Jen aby to nebylo dláždění cesty do pekel.
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.