Reklama
Ilustrační FOTO - Wikimedia commons

Známé hospody v centru Prahy mají po otevření obsazeno

Naplněnost restaurací v centru Prahy byla ve čtvrtek kolem poledne různá. V jedné hospodě blízko Národní třídy se redaktor ČTK mezi hosty před pípou u vstupu prakticky nevešel a roušku v restauraci neměl na obličeji v podstatě nikdo. Jinde se hygienická opatření dodržovala a restaurace hlásily plno. V některých podnicích, například v pizzerii v Jindřišské ulici, ale bylo po 12:00 téměř prázdno.

Plno například bylo v restaurace U Pinkasů. "Před hodinou jsme tu uzavřeli lehkou slavnostní trachtaci," sdělil ČTK za restauraci Karel Koubek. Personál i vedení restaurace podle

něj doufá v to, že vláda opatření dál nezpřísní a že už otevřeno zůstane. Místa v restauraci jsou podle něj na několik dalších dní obsazená. Neočekává však, že by tržby dosáhly loňských hodnot. "V tomto předvánočním období jsme byli zvyklí praskat ve švech. Nyní budeme pečlivě hlídat, abychom dodrželi nařízení, a těch lidí nebylo tolik," dodal.

V restauraci Bredovský dvůr v ulici Politických vězňů bylo kolem oběda také plno, opatření proti šíření koronaviru se podle zjištění ČTK na místě dodržovala. Proti běžné době si rezervace dávají pouze Češi, a nikoliv klientela z ciziny, řekl ČTK číšník Tomáš Solčanský. Podle něj může nyní být v restauraci maximálně 120 hostů, což skutečně bylo. Maximální kapacitu má kolem 240 lidí. Na čtvrtek a pátek je podle něj restaurace také obsazena, o víkendu ještě volná místa jsou.

Ilustrační FOTO - Wikimedia commons

"Máme plnou kapacitu a jedeme druhou otáčku stolů. Na večer a až do soboty je všechno zarezervováno. Takže ano, hosté chodí a musíme již od středy rezervace odmítat," uzavřel Luboš Kastner ze skupiny Hospodska, která v Praze provozuje například restaurací Červený Jelen.

Některé restaurace se ale se změnou stylu a provozu smířily. Například podnik Meat Vandals, který prodává například sendviče s trhaným vepřovým masem, se chystá zřídit výdejová okénka v pražských oblastech s vyšší koncentrací obyvatel, kam bude dodávat suroviny z výrobny v Myslíkově ulici. "Virus je tu zatím s námi a musíme se s ním i restrikcemi naučit žít a otevření takovýchto malých forem je proto logickým krokem," uvedl spolumajitel sítě Jan Vágner.

Koronavirus nezasáhl jenom restaurace, ale i navázané provozy, jako jsou například brusírny nožů. Podniku Nože zVostra za poslední týdny ubylo na 60 procent zákazníků, hlavně z řad profesionálních restaurací. Naopak prodejce nožů Dellinger hlásí o své produkty enormní zájem. "V očekávání silné vánoční sezony jsme předpokládali měsíční tržby okolo pěti milionů korun, tuto hranici jsme pokořili o týden dříve, zájem o nože je enormní," uvedl za společnost zakladatel Marek Šmíd.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.