Reklama
Ilustrační FOTO - Pixabay

Babiš předpokládá otevření skiareálů k 24. prosinci

Premiér Andrej Babiš (ANO) předpokládá, že tuzemské lyžařské areály by za určitých podmínek mohly otevřít k 24. prosinci. Rozhodnout o tom má vláda v pondělí a bližší informace by měl sdělit na páteční konferenci ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Babiš to řekl při sněmovních interpelacích.

"Předpokládám, že to bude stejné datum, aspoň jsem to tak pochopil, jako v Rakousku, že 24. (prosince) za nějakých podmínek by měly být

ty areály otevřeny. Ale já nejsem ten, který o tom rozhoduje, ale takhle jsem to pochopil," řekl Babiš.

Rakousko lyžování umožní od 24. prosince, sjezdovky plánuje otevřít také Polsko. Naopak Itálie či Francie jsou zastánci uzavření skiareálů přes vánoční svátky. "A pokud jsem to pochopil, ale nechci předjímat, tak se uvažuje tím směrem, že budeme kopírovat Rakousko. Protože de facto v Rakousku to bude jen pro místní obyvatele, protože zkrátka je ta epidemie všude a pro ty ostatní to ztrácí smysl," uvedl Babiš.

Premiér uvedl, že v pátek má zasednout rada pro zdravotní hrozby, kde by měl být nastíněn postup. Víceméně hlavní problém jsou fronty na vlek, o tom to je, o organizaci front, aby tam nedocházelo k přenosu, poznamenal.

Vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) řekl, že vláda měla obavu zimní střediska nyní otevřít vzhledem k návratu žáků do škol i dalšímu uvolňování. Ve svém posledním usnesení tedy rozhodla, že vleky a lanovky musí zůstat zavřené zatím do 12. prosince, kdy má skončit nouzový stav.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Prokopic.Karel
2020-12-04 19:24
A já předpokládám, že to opět dopadne blbě. Nenajedeným
podnikatelům, kteří stříkají stráně zmraženou vodou (která pak
chybí) se opět vyjde vstříc. Bohužel existuje i třetí verze toho
korunovaného výra (kovidu). A protože nejsme očkováni, tak si to opět
- tedy potřetí zopakujeme. Peníze jsou pánem světa, zpívá se v
jednom filmu.
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.