Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 

Čeští biatlonisté s debutantem Mikyskou byli ve štafetě sedmí

Česká štafeta biatlonistů ve složení Tomáš Mikyska, Ondřej Moravec, Tomáš Krupčík a Michal Krčmář v první polovině závodu Světového poháru útočila na stupně vítězů a nakonec doběhla sedmá. S bezmála čtyřicetisekundovým náskokem zvítězili v Kontiolahti Norové.

Na prvním úseku podal výborný výkon debutující junior Mikyska. Na střelnici nemusel ani jednou dobíjet a srdnatě se držel i v běhu. Předával jako sedmý se ztrátou 14,6 sekundy na vedoucí Norsko. "Snažil jsem se jet s nimi a vyšlo to. Snažil jsem si hlídat střelbu, hlavně na stojce jsem byl hodně nervózní. Jsem spokojený, co jsem zajel," řekl České televizi.

Ilustrační FOTO - Wikimedia commons

Další skvělé střelecké vystoupení předvedl v Kontiolahti Moravec. Nejzkušenější český reprezentant podobně jako jeho mladší kolega nepotřeboval ani jeden náhradní náboj a ze střelnice odjížděl jako druhý. V závěrečném kole měl ale smůlu, když při nájezdu do prvního stoupání ztratil hůlku.

"To se mi v životě nestalo. Při odrazu jsem ztratil hůl, zůstalo mi jen poutko v ruce. Jel jsem kus bez hůlky a pak jsem ještě zakopl, když jsem si bral novou hůl. A pak jsem úplně ztratil rytmus, to byl hlavní problém. Škoda, takhle jsem tady končit nechtěl," posteskl si. Propadl se na páté místo se ztrátou necelých 20 sekund na čelo.

Třetí člen týmu Krupčík nadějnou pozici neudržel. Dohromady pětkrát dobíjel a hodně ztrácel na trati. Předával jako desátý a hlavně navýšil ztrátu na minutu a 48 sekund.

Finišman Krčmář zabojoval, blýskl se především rychlou a přesnou střelbou vestoje. Pak znovu potvrdil svou sílu v závěrečném kole. Společně s Francouzem Quentinem Fillonem Mailletem předběhli Švýcara Niklase Hartwega a ve finiši byl český reprezentant silnější.

Suverénní výkon předvedlo norské kvarteto Sturla Holm Laegreid, Vetle Sjaastad Christiansen a Tarjei a Johannes Thingnes Böovi. Vedli na všech předávkách a druhé Švédy porazili o 39,2 sekundy, třetí skončili Němci.

Zastávka v Kontiolahti vyvrcholí od 15:15 stíhacím závodem žen, do kterého vyrazí ze šesté příčky Markéta Davidová.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 1 hlas.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama