Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 

Slavia bude hrát v Leverkusenu o vítězství ve skupině EL

Fotbalisté pražské Slavie se v závěrečném 6. kole základní skupiny C Evropské ligy představí ve čtvrtek v Leverkusenu, jehož barvy hájí i český reprezentační útočník Patrik Schick. Oba týmy si už v minulém kole zajistily postup do jarní vyřazovací fáze, mají shodně 12 bodů a vzájemný duel určí vítěze skupiny.

Čeští mistři po úvodní prohře 1:3 na hřišti Beer Ševy vyhráli všechna čtyři následující utkání ve skupině. "Po prvním zápase, který jsme prohráli v Izraeli, by asi nikoho nenapadlo, že budeme mít po pěti kolech jistý postup. Už teď je to pro nás ohromný úspěch. Ale nikam nejezdíme na výlet, každý zápas hrajeme na vítězství," řekl v nahrávce pro média asistent slávistického trenéra Zdeněk Houštecký.

"Všichni se na to těšíme. Nebudeme říkat, že jsme pod nějakým psychickým tlakem. To svoje jsme splnili a teď si jedeme zahrát o bonus, o první místo," prohlásil Houštecký.

Přestože Pražanům k prvenství ve skupině stačí remíza, podle Houšteckého budou hrát na vítězství. "Skončit ve skupině před bundesligovým Leverkusenem a francouzským Nice by byla třešnička na dortu a ohromný úspěch," uvedl.

Vršovický celek vyhrál první vzájemný duel v Edenu 1:0 díky brance Petera Olayinky. Bayer hrál od 22. minuty bez vyloučeného Karima Bellarabiho. "Leverkusen je taková šablona, na kterou koukáme. Líbí se nám jejich styl, hrajeme podobně. Prvních 30 minut byl zápas vyrovnaný, pak ho ovlivnilo to vyloučení. Leverkusen byl i v deseti stále nebezpečný. Ten zápas je hodně otevřený, protože oni taky nebudou pod tlakem. Oba týmy jsou hodně vytížené, takže uvidíme, v jakém složení nastoupí oni a v jakém my," konstatoval Houštecký.

Slavia v nedělní ligové generálce vyhrála v derby na Spartě 3:0, Bayer stejným poměrem zdolal Schalke 04 na jeho hřišti. Gólem k tomu přispěl i Schick, který kvůli zranění první vzájemné utkání v Edenu nehrál.

Obě mužstva neprohrála osm soutěžních zápasů po sobě a v ligové sezoně dokonce ani jednou. Zatímco Slavia vede domácí soutěž s pětibodovým náskokem, Leverkusen ztrácí v bundeslize bod na vedoucí Bayern Mnichov.

Utkání, které kvůli opatřením proti šíření koronaviru bude bez diváků, má výkop v 18:55. V pondělí 14. prosince se oba celky dozví při losování ve švýcarském Nyonu soupeře pro úvodní kolo jarní vyřazovací fáze, které se bude hrát v únoru.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama