Reklama
Nádraží ve Veselí nad Lužnicí. FOTO - wikipedia.org

Nádraží ve Veselí projde modernizací

Správa železnic kompletně opraví výpravní budovu na nádraží ve Veselí nad Lužnicí. Práce začnou v lednu, potrvají rok a vyjdou na 56,9 milionu korun. Správa železnic již vypsala tendr na dodavatele.

Informovala o tom mluvčí Správy železnic Nela Friebová. Změní se interiér, vzniknou toalety přístupné z haly i nové komerční prostory. Kotelna se přesune do suterénu. Stavební firma také opraví fasádu z režného zdiva. »Obnoví poškozené štukatérské prvky do původní podoby,« uvedla mluvčí. Vymění se dveře a okna, firma použije dřevěná špaletová okna, aby zachovala historický ráz budovy. Rekonstruovat se bude i střecha.

Změní se také interiér. V prvním podlaží vybudují dělníci nové toalety, nově přístupné z haly, vzniknou i nové komerční prostory. Ve druhém patře opraví firma kancelářské prostory, o poschodí výš připraví dělníci prostory k tomu, aby se v budoucnu mohly využívat komerčně. Stavební firma obnoví i rozvody kanalizace, vody, topení, vzduchotechniky či klimatizace.

V jižních Čechách opravuje Správa železnic i další stanice. V červnu začala modernizace vlakového nádraží v Českých Budějovicích, která potrvá dva roky. Budovu opraví sdružení firem Metrostav, Edikt a Avers, náklady budou 689 mil. Kč bez daně. V listopadu začala přestavba píseckého nádraží. Letos stát investoval do oprav nádraží v České republice 2,1 miliardy Kč.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 4 hlasy.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.