Reklama
Ilustrační FOTO - Pixabay

Češi chtějí podle CK první měsíce roku trávit u moře

Tuzemské cestovní kanceláře (CK) sledují zvýšený zájem o zájezdy u moře na první měsíce příštího roku, řekli ČTK jejich zástupci. Podle některých CK poptávka vzrostla v návaznosti na zpřísňování opatření proti koronaviru v České republice. Češi kupují dovolené v Egyptě, Spojených arabských emirátech (SAE), zájem je také o Maledivy.

Rostoucí zájem o exotické pobyty v lednových termínech začala CK Fischer podle svého mluvčího Jana Bezděka sledovat, když se začala v ČR zhoršovat epidemická situace. "Zdá se, že lidé utíkají před lockdownem do tepla. Z reakcí od klientů vidíme, že počítají s tím, že v lednu budou muset být na home office a řada služeb může být zavřená. Chtějí tak alespoň na týden nebo dva odjet třeba do SAE, Ománu nebo Egypta," uvedl Bezděk.

Zvýšenou poptávku po lednových a únorových dovolených u moře eviduje také CK Čedok. Podle její mluvčí Evy Němečkové lidé kupují ubytování především ve čtyř a pětihvězdičkových hotelech přímo na pláži. Prodává se podle ní nejen oblíbený Egypt a Kanárské ostrovy, ale i pobyty v Zanzibaru, na Kubě, Maledivách či v Mexiku.

O exotiku v prvních měsících příštího roku mají zájem také klienti CK Alexandria, podle jejího marketingového ředitele Petra Šatného chtějí lidé trávit začátek ledna například na Maledivách. S tím, jak se začala epidemická situace horšit i v cizině a jednotlivé státy vyhlásily zpřísnění opatření, lidé s nákupem zájezdů začali vyčkávat, dodal Šatný.

Vzhledem k vývoji pandemie většina zahraničních destinací v současné době vyžaduje při vstupu do země negativní PCR test na koronavirus. Někde nesmí být starší 48 hodin, jinde platí lhůta 72 hodin. Pravidla pro cestovatele při odjezdu i návratu pravidelně aktualizuje ministerstvo zahraničí na svém webu.

Čedok podle Němečkové svým klientům nabízí přednostní testování s potvrzením v angličtině v ceně v mnoha městech republiky, aby si odběrové místo mohli vybrat podle místa bydliště.

Klienti CK Fischer a Exim Tours se mohou nechat testovat u Letiště Václava Havla Praha. CK tam otevřely testovací laboratoř. Test si lidé objednávají při nákupu pobytu. Přijít na něj mohou i dva dny před odletem, pokud se dostaví v den odletu, výsledek budou znát přibližně za hodinu. Klientům test CK nabízejí za 990 korun, na běžných testovacích místech za něj samoplátci zaplatí 1756 korun.

Komerční odběrová místa zřídilo i Letiště Praha. Testování je přednostně určeno pro cestující, kteří mají platnou letenku nebo plánují zahraniční cestu. Podle informací na webu letiště jsou výsledky standardně zasílány v SMS do 24 hodin. Cena testu je v tomto případě 1750 korun. Možné je i expresní vyřízení do dvou hodin, za které cestující zaplatí 7500 korun.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1, celkem 2 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2020-12-27 23:41
A%t si tráví. Ale ven pouze s negativním testem na hranici a nazpátek
pouze přes karanténu. Se sledovacím obojkem na noze.
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.