Reklama

Sara si opět nepolepšila

Manželka izraelského premiéra Sara Netanjahuová v první říjnové dekádě porušila podmínky protiepidemických opatření, když si domů pozvala kadeřnici, aby jí upravila vlasy před židovským svátkem sukot. Informoval o tom list Jediot Achronot.

Sara Netanjahuová. FOTO - Wikimedia commons

Netanjahuová je dlouhodobě terčem kritiky za přehnané utrácení veřejných peněz v premiérově sídle a byla za to potrestána pokutou ve výši tisíců šekelů. Vláda kvůli rostoucímu počtu nakažených koronavirem vyhlásila uzávěru, která měla platit i po dobu svátků. Lidé se neměli vzdalovat od domovů dál než kilometr a vzdát se všech zbytných pochůzek, i do soukromých domů. Netanjahuová ke kritice týkající se kadeřnice uvedla, že se musela nechat upravit kvůli videu natočenému pro povzbuzení občanů dodržet pravidla uzávěry…

Kadeřnice řekla, že do rezidence přišla v domnění, že když je úprava vlasů první dámy státem placená služba, uzávěra se na pochůzku nevztahuje. Během uzávěry jsou v Izraeli zavřena kromě mnoha obchodů i kadeřnictví a holičství. Na úpravu vlasů v domě má podle tisku právo premiér Benjamin Netanjahu jakožto veřejný činitel, ne ale jeho žena. Na videu, kvůli němuž se nechala upravit, nabádá premiérova choť veřejnost, aby dodržovala pokyny ministerstva zdravotnictví. Média kauzu s účesem označila za další činnost premiérského páru, která podrývá důvěru lidí ve vládu. Proti Netanjahuovi Izraelci protestují už celé týdny a požadují jeho odstoupení.

(ava, čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.7, celkem 3 hlasy.

(ava, čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2021-01-01 20:46
No tohle.
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.