Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 
Ilustrační FOTO - Pixabay

Dvacítku čeká ve čtvrtek boj o postup do čtvrtfinále s Rakouskem

Česká hokejová dvacítka bude hrát ve čtvrtek ve svém závěrečném utkání ve skupině B na mistrovství světa v Edmontonu s nováčkem Rakouskem o postup do čtvrtfinále. Outsider, který hraje mezi elitou po 11 letech, je po třech zápasech bez bodu při skóre 1:22 a k postupu by musel tým kouče Karla Mlejnka porazit v základní hrací době. Duel začne ve 20:00 SEČ a přímým přenosem jej vysílá ČT Sport.

Češi budou po soubojích s medailovými aspiranty poprvé v Kanadě v roli favoritů. Tlakem očekávaného vítězství se ale nechtějí nechat svázat. "Jiné to bude v té naší roli, ale nebude to jiné v tom, že musíme v utkání bodovat, stejně jako v každém utkání na mistrovství světa," řekl Mlejnek.

Český tým po porážce se Švédskem 1:7, výhře nad Ruskem 2:0 a prohře v posledním vystoupení se Spojenými státy americkými 0:7 nemá možnost posunu ze čtvrtého místa výše ve svých rukách.

Třetí může být v případě, že s Rakouskem získá tři body, Rusové neuhrají žádný se Švédy, ale zároveň čeští mladíci potřebují, aby Američané získali alespoň bod se Švédskem. V opačném případě půjdou na vítěze skupiny A - obhájce titulu Kanadu či Finsko.

"Bohužel se stalo a my už se připravujeme na ten další důležitý zápas," prohlásil obránce Radek Kučeřík. "Do dalšího zápasu možná musíme něco změnit, možná se vrátit ke stejnému stylu jako s Ruskem... Musíme ho zvládnout," zdůraznil útočník Adam Raška.

Rakušané dosud nejvíce pozlobili Švédy. Po úvodním výprasku 0:11 s USA dokázali se Seveřany držet bezbrankový stav až do 18. minuty a nakonec podlehli 0:4. Naposledy prohráli s Ruskem 1:7.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1, celkem 1 hlas.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama