Reklama
Ilustrační FOTO - Pixabay

Německo ohlásilo 22.924 nakažených koronavirem a 553 úmrtí

Německo za čtvrtek ohlásilo 22.924 nových případů nákazy koronavirem a 553 úmrtí pacientů s covidem-19. Informoval o tom  Institut Roberta Kocha (RKI). V předchozích dvou dnech země vykázala pokaždé přes 30.000 nově nakažených. Na Slovensku za poslední den zemřelo 112 pacientů nakažených koronavirem, což je nejvíce od začátku nynější pandemie.

Počet nakažených koronavirem v Německu od počátku pandemie stoupl na 1,742.661 lidí, z nichž zemřelo 33.624.

V Německu od poloviny prosince platí přísná celostátní karanténa, která zahrnuje uzavírku škol i všech "postradatelných" podniků či limit ohledně kontaktu lidí z různých domácností. Tvrdé restrikce mají platit nejméně do 10. ledna.

Slovensko hlásí 112 úmrtí pacientů s covidem, dosud nejvíce

Slovensko, která má ve srovnání s Českem přibližně poloviční počet obyvatel, hlásí 4965 nových případů nákazy z PCR testů. Pozitivních bylo více než 30 procent odebraných vzorků. České laboratoře poslední den loňského roku odhalily 13.274 nových případů koronaviru, přičemž pozitivní byla rekordní polovina testů.

Na Slovensku až do 24. ledna platí kvůli šíření nákazy tvrdé restrikce. Lidé se nesmějí navštěvovat a pokud to není nezbytně nutné, nemají se s nikým stýkat. Zakázáno je cestovat mezi jednotlivými okresy a zavřít musela i lyžařská střediska. Na sjezdovky se nesmí chodit ani sáňkovat, zákaz vstupu na ně platí i pro vyznavače skialpinismu. Hotely nesmějí přijímat nové hosty; ti, kteří v nich už jsou, mohou zůstat, pobyt ale nelze prodloužit.

Premiér Igor Matovič informoval, že zdravotníci z nemocničních covidových oddělení budou dostávat sedmieurový (asi 183 korun) příplatek za odpracovanou hodinu. Ten se bude vyplácet do doby, než počet pacientů s koronavirem ve všech slovenských nemocnicích neklesne pod tisíc. Doposud dostávali prémii 0,7 eura za hodinu.

Celkem se na Slovensku koronavirem dosud nakazilo přes 184.500 lidí, 2250 z nich zemřelo. V Česku bylo podle webu ministerstva zdravotnictví potvrzeno 732.022 případů a 11.711 úmrtí.

Belgie kvůli covidu zpřísnila kontroly na hranicích

Belgická policie zpřísnila kontroly na hranicích, aby zajistila, že lidé vracející se ze zahraničí budou dodržovat opatření proti šíření koronaviru. Na svých internetových stránkách o tom informuje německý deník Kölnische Rundschau. Lidé přijíždějící z takzvané červené zóny, kam patří většina evropských zemí, včetně Česka, musejí do karantény.

Policisté na dálničních přechodech, nádražích a letištích namátkově kontrolují, zda cestující přijíždějící ze zahraničí vyplnili formulář o tom, kde byli. To musejí udělat nejpozději do 48 hodin po příjezdu. Po návratu z červené zóny musí první a sedmý den karantény podstoupit test na koronavirus. Výjimku má jen ten, kdo byl za hranicemi méně než 48 hodin.

Belgii s 11,5 milionu obyvatel tvrdě zasáhla jarní i podzimní vlna pandemie. Podle agentury Reuters v této zemi připadá 17 zemřelých s covidem-19 v přepočtu na 10.000 obyvatel, což je nejvíce na světě. V poslední době se díky přísným restrikcím daří šíření nákazy držet pod kontrolou a úřady naléhavě odrazují lidi od cest do zahraničí.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.