Reklama
Ilustrační FOTO - Pixabay

Indie má schválit první vakcíny proti covidu-19

Indická léková agentura má pro nouzové použití schválit vakcínu proti koronaviru vyvinutou ve spolupráci britské firmy AstraZeneca a Oxfordské univerzity. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na tři informované zdroje. Půjde o první povolenou očkovací látku proti covidu-19 ve druhé nejlidnatější zemi světa. Indie by kromě toho mohla schválit také domácí vakcínu firmy Bharat Biotech.

Vakcínu od firmy AstraZeneca pro naléhavou potřebu už schválily Británie a Argentina. Pro Indii bude uvedení vakcíny na trh důležitým milníkem. Země má druhý nejvyšší počet nakažených koronavirem po Spojených státech.

Indický ústav pro kontrolu léčiv (CDSCO), jehož experti se scházejí podruhé v tomto týdnu, by podle dvou nejmenovaných zdrojů Reuters mohl schválit také vakcínu firmy Bharat Biotech.

"Jak AstraZeneca, tak Bharat Biotech budou schváleny," řekl jeden z citovaných zdrojů.

Další zdroje se vyjadřovaly méně jistě, pokud jde o vyhlídky vakcíny Bharat Biotech. "Doufáme," řekl jeden z nich o očkovací látce, která byla vyvinuta ve spolupráci s vládním ústavem pro lékařský výzkum.

Místní farmaceutická firma SII už vytvořila zásoby více než 50 milionů dávek vakcíny od firmy AstraZeneca už byly a jeden ze zdrojů Reuters řekl, že distribuce očkovací látky do jednotlivých indických států by mohla začít v sobotu.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.