Reklama
Ilustrační FOTO - Wikimedia commons

V Zimbabwe hlad a víc chudoby

Světový potravinový program (WFP) před svátky varoval, že milionům obyvatel Zimbabwe hrozí v nadcházejících měsících hlad kvůli dlouhotrvajícímu suchu, nestabilnímu hospodářství a dopadům pandemie COVID-19.

Zimbabwská vláda zároveň oznámila, že 7,6 milionu lidí, tedy asi polovina celkové populace země, upadla letos do chudoby, informuje zpravodajský portál BBC.

Ekonomická krize způsobila, že inflace v zemi je nejhorší za posledních více než deset let. Přístup lidí k potravě zhoršilo také tři roky trvající sucho, na situaci se neblaze projevila i koronavirová omezení. Polovina Zimbabwanů ve venkovských oblastech nemá podle představitelky WFP Francescy Erdelmannové jinou možnost než vynechávat jídla, zmenšovat porce nebo rozprodávat svůj majetek.

WFP, který je součástí OSN, proto požádal o mimořádný obnos ve výši 204 milionů dolarů (4,4 miliardy korun). Vyžádané finanční prostředky mají v příštím půlroce programu umožnit, aby mohl poskytnout minimální potravinovou pomoc čtyřem milionům Zimbabwanů, kteří jsou hladem nejvíce ohroženi.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5, celkem 2 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


fronda
2021-01-06 01:30
V Zimbabwe tenkrát měli provést kolektivizaci podle československého
vzoru.
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.