Reklama
Ilustrační FOTO - Pixabay

Španělsko na cestě k eutanazii

Dolní komora španělského parlamentu před svátky schválila zákon, na jehož základě se těžce nemocní budou moci rozhodnout, že si přejí ukončit život.

Informuje o tom agentura Reuters, podle které Španělsko udělalo významný krok na cestě k legalizaci eutanazie. Jejími zarytými odpůrci jsou politická pravice a náboženské skupiny.

Zákon umožňuje asistovanou sebevraždu a eutanazii lidem se »závažnými a neléčitelnými« nebo vysilujícími nemocemi, které jim způsobují »nesnesitelné utrpení«. Podpořilo ho 198 poslanců, 138 bylo proti.

Rozdíl mezi asistovanou sebevraždou a eutanazií spočívá v tom, že při eutanazii vykonává akt usmrcení napomáhající osoba, zatímco při asistované sebevraždě sebevrah sám; asistující například připraví jedovatý nápoj, zajistí lékařský dohled nebo prostory. Nápoj nebo jinou látku si sebevrah aplikuje sám.

O zákonu bude dále rozhodovat Senát, horní komora parlamentu. Může ho schválit, nebo ho doplnit o dodatky a poslat zpět dolní komoře. Pokud ho senátoři nijak nepozmění, mohl by být schválen letos na jaře.

ČR eutanazii chápe jako vraždu. Snahy o změnu pojetí vláda zamítla.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.8, celkem 4 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


fronda
2021-01-07 23:19
To je ubohé, že zrovna tohle téma (a jemu podobná) si "moderní
levice" bere za své.
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.