Reklama

Každý z nás by měl přemýšlet nejen o sobě, ale i o svém okolí

V současné době mnohým z nás připadá, že se lidé stávají více soustředění sami na sebe a opomíjejí celkový stav v naší zemi. Řeší se uzavření sjezdovek, restaurací či obchodů a přitom by si měl každý uvědomit katastrofické vzrůstání počtu lidí zasažených koronavirem i následných úmrtí. Nemocnice se pomalu a jistě dostávají do stavu, kdy se naplňuje lůžková část a COVID-19 navíc zdravotníky ohrožuje ve velkém množství. Mnohá léčebná zařízení, domovy seniorů i ústavy sociální péče žádají o pomoc armádu i veřejnost. Odborníci deklarují, že v zimních měsících se šíření viru zvětšuje a vyzývají ke zvýšené opatrnosti.

Máme jistě hodně výhrad k celkové činnosti vládních představitelů, ale dostávat se do role mentorů, kteří každý krok vlády negují, je poněkud nefér způsob současného jednání. Různé skupiny občanů a demonstrace proti vládním opatřením nejsou rozhodně smysluplným řešením současného stavu. Nikdo ve světě, Evropě či v naší republice neměl s touto pandemií žádnou zkušenost. Odborníci se s ní snaží bojovat za pochodu. Proto bychom neměli jejich práci v žádném případě ztěžovat.

Pokud nebudeme respektovat daná opatření, pouze prodloužíme tento ohrožující stav. Pro nikoho z nás není situace lehká. Do potíží se dostávají velké firmy, živnostníci i jednotliví občané. Proto bychom měli udělat vše, aby se situace co nejdříve vrátila k normálu. K tomu v žádném případě nepomůže pokřik v ulicích, nenošení roušek či výhružky, že příští demonstrace přitvrdí.

Současná garnitura vládnoucí v České republice se snaží najít optimální cestu, jak z této katastrofy ven. Pokud budeme jejich práci ztěžovat, vytrestáme sami sebe. Nikdo nedokáže dnes říct, kdy tento stav ohrožení našich životů skončí.

Proto zanechme zbytečných sporů i nezřízené touhy po moci a politických vítězstvích a snažme se naopak být co nejvíce soudržní a tolerantní jeden ke druhému.

Emil PERNICA, zastupitel města Blansko a předseda OV KSČM


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.8, celkem 276 hlasů.

Emil PERNICA

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


reich.mir.fan
2021-01-06 13:43
Za bezhlavou podporu miliardáře a jeho vlády si KSČM plně zaslouží
4,9%.Snad se tak ve volbách stane.Naděj umírá poslední.I sympatický
Emilek by měl přemýšlet o tom,že v tom případě se budou funkce
předsedů OV z ekonomických důvodu zákonitě vykonávat v akci
"Z".Tedy nezbyde mu nic jiné než jít na pracák a předsedovat
po večerech.A taky se může stát že OV KSČM z ekonomických důvodů
jako takové zaniknou a krajští papaláši si po dohodě s ÚV ponechají
jen své krajské organizace a z okresů se stanou jen nějaké partajní
buňky.Vše k tomu tak nějak spěje.
jmarek3
2021-01-06 10:56
Chtělo by se mi říci ústy mého třídního profesora ing.Prokopa SPŠS
- jsou to stále ti stejní a titíž . Potíž je v tom , že vše dobré
za socializmu bylo rozbito ve jménu bezbřehé svobody .
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.