Reklama

Británie zakáže slevy na tloustnutí

Británie zakáže slevové akce na potraviny s vysokým obsahem tuku, soli nebo cukru a také slazené bezedné nápoje v restauracích. Vláda se tak rozhodla kvůli rostoucímu počtu obézních Britů. Opatření začne platit v dubnu 2022, informovala britská média.

Nedávný průzkum ukázal, že 63 procent dospělých trpí v Británii nadváhou nebo obezitou. Na konci základní školy má nadbytečná kila každé třetí dítě.

Ilustrační FOTO - Pixabay

Británii vyjde každý rok léčba nemocí spojených s nadváhou na šest miliard liber (zhruba 174 miliard korun). V posledních měsících se navíc prokázalo, že nadváha zhoršuje také průběh nemoci COVID-19 a riziko úmrtí, uvedla vláda v prohlášení citovaném agenturou Bloomberg.

Slevové akce typu »druhý výrobek zdarma« nebo »tři za cenu dvou« budou zakázané ve velkých a středně velkých obchodech. Výjimku ze zákazu mají specializované obchody jako čokoládovny. Zákon také stanoví, kde přesně v obchodech smí být nezdravé jídlo vystaveno. Zmizí tak například z regálů přímo u pokladen, u vchodů do obchodu nebo z čel uliček.

»Vytvořit prostředí, které pomáhá každému jíst pravidelněji zdravější potraviny, je zásadní pro zlepšení zdraví národa,« řekla náměstkyně ministra pro zdravotnictví Jo Churchillová.

Premiér Boris Johnson dříve uvedl, že jeho někdejší hospitalizace s nemoc COVID-19 měla spojitost i s nadváhou. Rozhodl se proto přehodnotit svůj dřívější »libertariánský« postoj ke stravování a veřejnému zdraví, připomněla agentura Bloomberg.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5, celkem 2 hlasy.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.