Reklama
Ilustrační FOTO - Pixabay

Čína upraví podporu »zelených« vozidel

Čína letos o pětinu sníží dotace na nákup nových vozů s alternativním pohonem označovaných v zemi jako NEV (New Energy Vehicles). Do této skupiny spadají elektrické hybridní vozy, čistě elektrické vozy a vozy s vodíkovým pohonem.

Oznámilo to čínské ministerstvo financí s tím, že u aut určených pro veřejnou dopravu, jako autobusy a vozy taxislužby, se dotace sníží jen o deset procent.

Nicméně pro získání dotace je potřeba splnit přísné požadavky. Mimo jiné musí auto stát méně než 300 000 jüanů (981 000 korun) a splňovat stanovené požadavky na dojezd a energetickou účinnost.

Země rovněž změní předpisy pro investice do nových aut a výrobních závodů. Chce tak zabránit nadměrné výrobní kapacitě v sektoru. Plánuje také přijmout opatření, která podnítí konsolidaci v automobilovém průmyslu a vybudování komplexnějších dodavatelských řetězců.

Čína je největším automobilovým trhem světa. Země si stanovila za cíl zvýšit do roku 2025 podíl NEV na prodeji nových aut na dvacet procent z nynějších pěti.

Podle předpovědí letos stoupne prodej NEV na 1,8 milionu vozů z loňských očekávaných 1,3 mil. Předloni se v zemi prodalo 1,2 mil. NEV. Celkem se má podle odhadů čínského svazu výrobců aut CAAM v zemi prodat 25 mil. vozů, z toho 20 mil. budou tvořit osobní vozy, zbytek nákladní auta a autobusy.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3, celkem 3 hlasy.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.