Reklama
Ilustrační FOTO - Pixabay

Chomutov znovu vykupuje byty

Chomutov bude znovu vykupovat byty v osobním vlastnictví na sídlištích, která jsou zatížena obchodem s chudobou. S odkupem začalo město již v roce 2019 jako první v republice, od té doby vykoupilo díky dotacím 14 bytových jednotek. V letošním roce chce město spustit druhou vlnu výkupů, využije k tomu dotaci šest milionů korun.

Novináře o tom v tiskové zprávě informovala Jana Hronová, vedoucí Centra komunitního plánování. Město může vykoupit pouze byty v osobním vlastnictví, které jsou ihned obyvatelné. Součástí prodávané bytové jednotky musí být základní vybavení bytu, například kuchyňská linka s varnou deskou a troubou či sociální zařízení. Nemovitost nesmí být podle Hronové zatížena žádným dluhem a může se nacházet v jakékoliv části města s výjimkou sídliště Kamenná a okolí okresního soudu. »V těchto lokalitách není možné podle dotačních pravidel výkup uskutečnit,« upřesnila vedoucí. Kupní cena za nemovitost se stanovuje na základě obvyklé kupní ceny v místě a čase prodeje, nejvýše však za cenu znaleckého posudku.

Vykoupené byty přejdou do správy města a budou nabídnuty novým nájemníkům. Noví obyvatelé musí dodržovat řádnou úhradu nájemného a další pravidla stanovená nájemní smlouvou, půjde zejména o matky samoživitelky, seniory a mladistvé, kteří opustili dětský domov.

Chomutov chce postupným výkupem bytů získat pod kontrolu větší část bytového fondu v místech zatížených spekulanty s nemovitostmi a částečně tak vrátit ztracený komfort bydlení dlouholetým vlastníkům a nájemníkům.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.8, celkem 15 hlasů.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


wIadin
2021-01-10 23:57
Ale ale soudruzi, takto se zříkat odpovědnosti, vždyť vy jste
slovenské Romy do Česka v době vaší čtyřicetileté vlády pozvali.
Tak se starejte!
fronda
2021-01-08 17:29
Čekal bych, že spekulanti s nemovitostmi budou stěhovat Cikány do Prahy
a Brna, kde je největší koncentrace sluníčkářů, neboť ti přece
takové sousedy vyžadují. A udivuje mě, že tomu tak není.
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.