Reklama
Ilustrační FOTO - Haló noviny

Vyhrožoval ministrům atentátem

Policie obvinila mladého muže z toho, že na sociální síti Facebook vyhrožoval likvidací členům české vlády. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

Podle Ibeheje se mladík přiznal a jako jeden z motivů trestné činnosti uvedl nesouhlas s vládními opatřeními přijatými v souvislosti s koronavirovou pandemií. Hrozí mu pět až 15 let vězení.

Kriminalisté tvrdí, že muž hrozil ministrům v období od 24. do 31. prosince blíže nespecifikovaným atentátem. Na Facebooku údajně také zveřejnil komentář, v němž vyhrožoval smrtí příslušníkům Policie ČR. Ibehej dodal, že mladík ve stejném období rovněž zasílal výhružné e-maily konkrétnímu členu vlády, které obsahovaly obdobné výhružky provedením atentátu, fyzickou likvidací a způsobením devastujících zranění.

Centrála muže obvinila ve středu, a to z vyhrožování teroristickým trestným činem a z vyhrožování s cílem působit na orgán veřejné moci. Mladíka stíhá na svobodě. Kauzu dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Praze.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.9, celkem 8 hlasů.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2021-01-10 10:47
Pěkná ukázka svobody názoru, byť pitomého, vždyť skutek se nestal
,že?. Na beztrestnou pitomost mají asi právo jen osoby pomazané. Asi
proto, že skutky se staly. Orwell by se divil.
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.