Reklama
Ilustrační FOTO - Pixabay

Pendlerům bude stačit jeden test

Pendlerům by mohl pro cesty do Saska stačit od pondělí 11. ledna jeden test na koronavirus týdně, mohli by si jej udělat bezplatně v České republice. Po jednání se saskou ministryní sociálních věcí Petrou Köppingovou to řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).

Podle původního návrhu chtělo Sasko od pondělí vyžadovat od pendlerů na jejich náklady dva testy týdně, což se nelíbí zahraničním pracovníkům ani jejich saským zaměstnavatelům. Výhrady mají i odbory či hospodářské svazy a komory.

Podle odhadů jeho resortu jezdí do Saska každodenně za prací zhruba 5000 lidí. Využít by mohli antigenní testy, jež jsou hrazeny ze zdravotního pojištění.

Petříček také Köppingovou požádal, aby Sasko jasně interpretovalo možnost tranzitu pro české občany z jedné části českého území na druhé. Jedná se především o lidi, kteří jezdí do práce například ze Šluknovského výběžku do jiné části Ústeckého kraje.

Co se týče možné přeshraniční pomoci z hlediska kapacit v nemocnicích, podle Petříčka pravidelně o situaci jedná ministerstvo zdravotnictví se saskými úřady. Například v nemocnicích v Karlovarském kraji docházejí volná lůžka na intenzivní péči, hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek (za STAN) proto ve čtvrtek jednal s regionálními představiteli Bavorska a Saska o možném přesunu pacientů do německých nemocnic.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 2, celkem 1 hlas.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2021-01-10 10:39
A při návratu karanténa jak řemen. Jak to jen udělali ti pitomí
Číňané, že se u nich žádná druhá vlna nekonala? O tom by měli
dumat naši papaláši a informovat naše "slavná" BIS. Snad má
"I" v logu, pokud si ovšem chudáci nemyslí, že to znamená
"Inteligentní".
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.