Reklama
Ilustrační FOTO - Wikimedia commons

Louvre i Versailles přišly loni o tři čtvrtiny návštěvníků

Věhlasná pařížská muzea Louvre, Orsay či Centre Pompidou přišla loni kvůli koronaviru o tři čtvrtiny návštěvníků. Instituce, které byly dlouhé měsíce zcela uzavřené, zaznamenaly obří pokles návštěvnosti i proto, že do Francie přijelo jen minimum zahraničních turistů. Zatímco v roce 2019 navštívilo Louvre téměř deset milionů lidí, loni jich bylo jen 2,7 milionu, uvedla agentura AFP.

Vedení Louvru vypočítalo, že kvůli výpadkům tržeb přišlo zhruba o 90 milionů eur (2,3 miliardy korun). Zatímco ještě předloni tvořili 75 procent návštěvníků turisté ze zahraničí, loni si 84 procent vstupenek zakoupili Francouzi.

O více než 70 procent poklesl i počet návštěvníků v galerii moderního umění Center Pompidou a v muzeu Orsay, které láká na rozsáhlou sbírku francouzských impresionistů. Zámek Versailles, jednu z nejnavštěvovanějších památek ve Francii, viděly loni dva miliony lidí. V roce 2019 to bylo 8,2 milionu.

Velké loňské výstavy, jako například přehlídka renesančního umění od Donatella k Michelangelovi v Louvru či výstava Henriho Matisse v Center Pompidou co do návštěvnosti zaostaly daleko za očekáváním, protože zatím byly k vidění jen po omezenou dobu. Některé výstavy, které měly podle plánů loni začít, se ještě ani neotevřely.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 2.5, celkem 2 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2021-01-11 13:58
A Praha, potažmo celá ČR?
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.