Reklama

První tragická nehoda v Olomouckém kraji

Při tragické nehodě, při níž v neděli večer zemřeli v blízkosti hraničního přechodu u Zlatých Hor na Jesenicku dva lidé, nezvládl řízení devatenáctiletý řidič z Polska.

Podle policie šlo o cizince, který jel od polských Glucholaz a ve vysoké rychlosti narazil do betonového sloupu bývalé celnice. Na místě zemřel on i nezletilý spolujezdec. Okolnosti nehody se stále vyšetřují, informovala policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. V Olomouckém kraji jde o první tragickou nehodu v letošním roce.

Nehoda se stala po 20. hodině. »Veškeré příčiny, okolnosti a souvislosti, za kterých k tragické dopravní nehodě došlo, dokumentují jeseničtí kriminalisté. Z důvodu záchranných a likvidačních prací a také dokumentace této události byl hraniční přechod na nezbytně nutnou dobu uzavřen. K úplnému obnovení provozu došlo krátce po půlnoci. Při havárii vznikla škoda předběžně 70 000 korun,« uvedla policejní mluvčí.

Podle mluvčí krajské záchranné služby Lucie Urbanové byli ve vozidle tři mladí lidé polské národnosti. »Polská záchranná služba na místě ošetřila jednu nezletilou pacientku, která vlivem mechanismu úrazu utrpěla těžká poranění. Po celkovém zajištění zdravotního stavu byla následně transportována do nemocnice v Glucholazích. U zletilého řidiče a nezletilého spolujezdce musel lékař z RLP Jeseník na místě dopravní nehody konstatovat smrt vzhledem k těžkým poraněním, která byla neslučitelná se životem,« sdělila mluvčí.

Podle mluvčího hasičů Zdeňka Hošáka se podle prvotních informací stala nehoda na polské straně. K místu tak vyjely profesionální a dobrovolné jednotky z Polska, havarované auto nakonec záchranáři našli na české straně ve směru na Zlaté Hory.

Loni při dopravních nehodách v Olomouckém kraji zemřelo 23 lidí, o 11 méně než v roce 2019. Výrazně klesl také počet dopravních nehod. Policie jich loni na silnicích v kraji evidovala 5070, zatímco v roce 2019 jich bylo 5508. Policisté pokles nehodovosti dávají do souvislosti s pandemií nového koronaviru, kvůli níž se po značnou část roku výrazně snížila intenzita automobilového provozu.

(cik)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.2, celkem 5 hlasů.

(cik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.