Reklama

Futuristické město

Saúdskoarabský korunní princ Muhammad bin Salmán představil megaprojekt futuristického ekologického města

Podle něj v něm »nebudou auta, ulice, ani uhlíkové emise« a lidé budou žít v souladu s přírodou díky vysoce vyspělým technologiím.

Saúdskoarabský korunní princ Muhammad bin Salmán. FOTO - Wikimedia commons

S výstavbou města, v němž má žít milion lidí, chce Rijád začít už letos v prvním čtvrtletí. Jde o součást projektu zvaného NEOM, který korunní princ oznámil už v roce 2017. Teď ale poprvé představil jeho konkrétní podobu.

»Musíme změnit koncept konvenčního města na město futuristické,« prohlásil korunní princ Saúdské Arábie. Město The Line se má táhnout v délce přes 170 kilometrů a jeho veškerá infrastruktura má být podle návrhů na stránkách projektu pod zemí. Nad zemí by měli lidé pouze korzovat či jezdit na kole v neporušené přírodě. Projekt má vytvořit 380 000 pracovních míst. Kolik bude stát, korunní princ neuvedl.

NEOM, jehož název je složenina s významem »nová budoucnost«, má zahrnovat i průmyslové a logistické zóny a také letiště, která má být jedním z největších na světě. To vše má být vybudováno na 26 500 kilometrech čtverečních na severozápadě Saúdské Arábie na pobřeží Rudého moře.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 2.5, celkem 4 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.