Reklama
Ilustrační FOTO - Haló noviny

Sněmovna je opět kompletní

V úvodu jednacího dne složil slib nový poslanec Jan Jakob (TOP 09), který v dolní komoře nahradil někdejšího předsedu poslanců TOP 09 a bývalého ministra financí Miroslava Kalouska.

Kalousek složil poslanecký mandát v úterý, své rozhodnutí zdůvodnil brzkým startem předvolební kampaně. V říjnových sněmovních volbách už nebude kandidovat a v diskusích v dolní komoře by podle něj měli vystupovat zejména lidé, kteří se budou o hlasy voličů ucházet.

Jakob stojí v čele Roztok u Prahy. Od loňského podzimu je také středočeským krajským radním pro kulturu a již oznámil, že na tuto funkci v únoru rezignuje. Předpokládá, že ho nahradí některý z dalších zastupitelů za Spojence. Těmi jsou předseda hnutí Hlas a bývalý poslanec Evropského parlamentu Pavel Telička, Jana Krumpholcová (Zelení) a Václav Švenda (TOP 09).

Na svém facebookovém profilu uvedl, že chce navázat na dlouholetou Kalouskovu práci v rozpočtové odpovědnosti.

Nejde o první letošní změnu ve složení dolní komory. Již v úterý složila slib nová poslankyně hnutí ANO Jaroslava Puntová. Nahradila hejtmana Ústeckého kraje Jana Schillera (ANO), který se vzdal poslaneckého mandátu ke konci loňského roku. Schiller stanul v čele Ústeckého kraje v polovině listopadu. Nahradil Oldřicha Bubeníčka (KSČM), který vedl kraj osm let.

Puntová je mosteckou zastupitelkou. Po posledních sněmovních volbách byla podle kandidátní listiny čtvrtým náhradníkem. Lidé, kteří figurovali před ní, zaslali do Sněmovny rezignace na tyto pozice.

Sněmovnu opustilo v tomto volebním období i s Kalouskem celkem 16 poslanců.

(jad)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.7, celkem 6 hlasů.

(jad)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.