Reklama
Prezident Miloš Zeman. FOTO - Haló noviny

Prezident Zeman je po očkování bez obtíží

Prezident republiky Miloš Zeman nemá po středečním očkování proti koronaviru žádné obtíže.

Následná preventivní prohlídka, kvůli níž prezident bude do pátku v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN), pokračuje. »Bez obtíží. Vše probíhá dle plánu,« sdělil jeho mluvčí Jiří Ovčáček na otázku, jaký byl stav prezidenta v hodinách po očkování.

Šestasedmdesátiletý Zeman dostal vakcínu v ÚVN ve středu odpoledne. Očkován byl látkou od firem Pfizer a BioNTech, čeká ho proto ještě druhá dávka. Ta by se měla podávat nejméně po 21 dnech. Prezident si chtěl původně počkat na jednodávkovou vakcínu, nakonec se ale rozhodl pro očkování již nyní.

Zeman očkování dlouhodobě podporuje, považuje ho za jedinou možnost, jak pandemii porazit. Z předních českých politiků se již nechali očkovat premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

Zeman zůstal v nemocnici přes noc kvůli plánované komplexní preventivní zdravotní prohlídce. Již dříve řekl, absolvuje například počítačovou tomografii a magnetickou rezonanci. Ve vojenské nemocnici byl v posledních letech několikrát. Loni mu v ní operovali zlomenou ruku, kterou si zranil při pádu. O rok dříve v ÚVN zůstal čtyři dny na rekondičním pobytu. Vojenští lékaři mu také například vyšetřili sluch. Dlouhodobě se prezident léčí s neuropatií dolních končetin a cukrovkou.

(ng)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 4 hlasy.

(ng)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.