Reklama
Ilustrační FOTO - Pixabay

Čína myslí boj s korupcí zcela vážně

Čínská společnost Tencent dala na černou listinu 37 firem a propustila více než sto zaměstnanců. Zdůvodnila to případy zpronevěry a úplatkářství, informovala agentura Reuters. Firmy z černé listiny Tencent vynechá z budoucích smluv.

Internetový gigant, který se soustředí na sociální média a videohry, na sociální síti oznámil, že od konce roku 2019, kdy zahájil protikorupční kampaň, úřadům z tohoto důvodu nahlásil 40 zaměstnanců.

V jednom případě se zaměstnanec herní divize snažil získat výhody pro externí strany, od kterých za to pobíral úplatky. Tencent přitom dotyčného v příspěvku jmenoval.

Čínské technologické firmy v posledních letech zvýšily snahu potírat korupci. Jejich tržní hodnota markantně vzrostla vlivem technologického boomu v zemi.

Zatčení vysoce postaveného manažera podniku Alibaba Group Holding v roce 2018 naznačovalo, že protikorupční kampaň, kterou prezident Si Ťin-pching zahájil v roce 2012 s cílem tvrdě postupovat i proti zkorumpovaným politickým špičkám, se nevyhne ani velkým internetovým firmám.

Šéf společnosti Youku Tudou Jang Wej-tung z funkce odstoupil a posléze dostal sedmiletý trest vězení. Youku Tudou je považována za čínskou obdobu videoservisu YouTube a spadá pod Alibabu.

Čínské technologické společnosti od té doby pravidelně informují o svém postupu proti korupci. Tencent uvedl, že se bude držet zásady nulové tolerance vůči neetickému jednání.

Na konci ledna byl popraven za korupci někdejší šéf společnosti Huarong Asset Management Laj Siao-min. Huarong je v Číně státním správcem majetku.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.3, celkem 21 hlasů.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


ezpn1997
2021-02-06 18:48
prečo sa niektoré príspevky nedajú zdieľať, ako napríklad tento???
hajek.jiri51
2021-02-05 23:40
Myslím, že kdyby jsme bojovali proti korupci jako Číňané, bylo by po
korupci a navíc spousta volných bytů.
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.