Reklama
Ilustrační FOTO - Pixabay

Lidé v práci z domova spatřují spíše výhody

Lidé v práci z domova spatřují spíše výhody, zjistil průzkum agentury Behavio. Dvě třetiny lidí si na home-office chválí zejména to, že si čas rozvrhnou podle sebe, ušetří čas strávený dojížděním či úpravou zevnějšku a stihnou obstarat domácnost. Hlavní nevýhodou pro ně je, že postrádají kolegy. Uvedlo to 37 procent dotázaných.

Třetina lidí uvedla, že má na rodinu více času, a pro 30 procent představuje výhodu to, že ušetří peníze za obědy a dojíždění. Nevýhodou je kromě postrádání kolegů i špatná komunikace s nimi či nedostatek potřebných nástrojů k práci. Sedminu lidí pak ruší a rozptylují děti.

Z lidí, kteří pracují, chodí podle zjištění agentury vždy do práce 63 procent dotázaných. Pětina střídá domácí kancelář a tu pronajatou zaměstnavatelem, 15 procent lidí úřaduje z domova. Novodobou zkušenost s prací z domova má 28 procent Čechů.

Ilustrační FOTO - Pixabay

Čtyřikrát častěji z home-office pracují lidé, kteří se živí "hlavou" v porovnání s manuálními profesemi. Absolventi základní školy či učňovského oboru bez maturity chodí z 88 procent do práce ve stejném rozsahu jako dřív. U středoškoláků jsou to dvě třetiny a vysokoškoláci mají běžný pracovní život ve 35 procentech, častěji provozují kombinovaný režim nebo jen home-office.

Při posouzení efektivity práce z domova se lidé dělí na tři stejně velké skupiny. Jedni doma udělají víc práce, druzí zhruba stejně jako v práci a třetí méně než běžně.

Průzkum také zjišťoval, jak Češi současnou situaci ovlivněnou protikoronavirovými opatřeními zvládají. Polovině lidí chybí nejvíce možnost kulturního a společenského vyžití, koncerty, kina, divadla. Postrádají také kontakt s lidmi. Téměř totožný počet Čechů zaškrtl v průzkumu variantu, že zažívá nejistotu, a variantu "jsem v pohodě", pro pětinu lidí se život zpomalil. Zároveň má čtvrtina lidí práce nad hlavu a pětina je přetížená, mimo jiné kvůli péči o děti.

Agentura průzkum provedla mezi 23. a 25. lednem mezi 550 lidmi.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.