Reklama
Deska, která loni kralovala Andělům

Ocenění budou i bez diváků

Pořadatelé filmových cen Český lev a hudebního ocenění Anděl vyhlásí vítěze na jaře i v případě, že se kvůli protipandemickým opatřením vyhlášení uskuteční bez diváků. Laureáti Českého lva by měli převzít ocenění 6. března v pražském Rudolfinu. Vítězové ceny České hudební akademie Anděl budou oznámeni v jarním termínu. V tomto týdnu o tom informovali pořadatelé cen.

Slavnostní ceremoniál vyhlášení výsledků výroční ceny České filmové a televizní akademie (ČFTA) Český lev se v přímém přenosu chystá odvysílat Česká televize. Moderátorem večera bude již potřetí herec Václav Kopta. »Celou situaci kolem pandemie sledujeme. Máme asi pět alternativ předávání cen, mezi kterými budeme rozhodovat, až budeme znát detaily všech protiepidemickým opatření. Chceme být při jejich zachování v Rudolfinu, ale pravděpodobně ne ve velkém sále,« uvedl prezident ČFTA Ivo Mathé.

Nejvíce nominací na filmové ceny Český lev získalo drama Bohdana Slámy Krajina ve stínu. Dostalo jich patnáct. Výsledek prvního kola hlasování svých členů oznámila ČFTA 18. ledna. O sošku Českého lva se v 21 statutárních kategoriích bude ucházet v závěrečném hlasování 27 titulů.

ČFTA již ohlásila vítěze nestatutárních cen Českého lva. Cenu za nejlepší filmový plakát získal Jan Poukar za výtvarný návrh pro film Krajina ve stínu. Cenu filmových fanoušků si odnesl snímek V síti režisérů Barbory Chalupové a Víta Klusáka.

Loni v březnu se filmem roku 2019 stal snímek Václava Marhoula Nabarvené ptáče. Proměnil osm z 11 nominací včetně té za nejlepší film, nejlepší režii a nejlepší kameru.

Nejlepší filmový plakát roku

Jiný charakter…

Ceny České hudební akademie (ČHA) Anděl, které uděluje každoročně od roku 1991 hudební akademie složená z kritiků, producentů a dalších osobností české hudební scény, za sebou zatím mají první kolo hlasování. »Sledujeme, jaká jsou nařízení, a určitě jim bude muset celý ceremoniál přizpůsobovat. Andělé stoprocentně budou, počítá se s jarním termínem, který oznámíme,« sdělil předseda ČHA Honza Vedral.

V loňském roce všech šest nominací na Cenu České hudební akademie Anděl proměnil zpěvák a skladatel Vladimír Mišík. S deskou Jednou tě potkám uspěl ve čtyřech hlavních a dvou žánrových kategoriích. Do Síně slávy se ČHA poprvé v historii rozhodla uvést nehudebníka. Ve svých 84 letech do ní vstoupil hudební publicista a kritik Jiří Černý.

Ceremoniál Andělů, který odvysílala Česká televize, měl loni kvůli opatřením souvisejícím s pandemií koronaviru zcela jiný charakter, než pořadatelé původně plánovali. Místo klasického předávání v přímém přenosu připravili živá hudební čísla na netradičních místech. Místy live sessions se tak staly letiště, závodní okruh, kostel a mnoho dalších netradičních míst. Zachovaná zůstala i netradiční hudební spojení, ve kterých vedle Chinaski, Mirai nebo Lenny dostala prostor také nastupující generace rapperů.

(zr)

FOTO – ceskylev.cz (1) a archiv


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1, celkem 1 hlas.

(zr)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.