Reklama
Ilustrační FOTO - Pixabay

Očkování zdravotníků zabírá

Zdravotníků nakažených nemocí COVID-19 je aktuálně asi 2800, proti začátku roku méně než polovina.

Vyplývá to z dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS). Při přepočtu na počet obyvatel je to nejvíc v Karlovarském a Královéhradeckém kraji, kde jsou epidemií nejvíce postižené okresy. Důvodem je zřejmě vysoký podíl nakažených britskou mutací koronaviru.

Klesající počet nákaz mezi zdravotníky už minulý týden ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) spojil s jejich vysokou proočkovaností. Vakcínu proti novému typu koronaviru dostávají zdravotníci od 26. prosince loňského roku. Podle Blatného jich byla před týdnem očkována zhruba polovina. Projevuje se ale podle něj také to, že mnoho lékařů, sester a dalších zdravotníků už nemoc prodělalo.

Od loňského března, kdy epidemie v Česku začala, se nakazilo 64 251 zdravotníků. Z nich asi 10 700 jsou lékaři. Aktuální počty nakažených mohou být podle mluvčí ÚZIS Lenky Svobodové nadhodnocené asi o stovku, protože krajské hygienické stanice údaje aktualizují postupně.

Celkově pracuje ve zdravotnictví téměř 270 tisíc lidí. Podle dat Českého statistického úřadu je v Česku 50 tisíc lékařů a přes 117 tisíc zdravotníků bez lékařského vzdělání.

V absolutních počtech je nejvíc aktuálně nakažených zdravotníků v Praze (452), druhý je Královéhradecký kraj (299), který má ale zhruba dvaapůlkrát méně obyvatel. Nejmenší Karlovarský kraj má 184 nakažených zdravotníků, druhý největší Liberecký se zhruba o třetinu větší populací má 153.

(ng)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.5, celkem 4 hlasy.

(ng)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.