Reklama
Ilustrační FOTO - Pixabay

Na sjezdovky budou moci v Itálii takřka výlučně místní obyvatelé

Alpské areály, které v části Itálie obnoví provoz od pondělí 15. února, budou moci navštěvovat téměř výlučně místní obyvatelé. Vláda v demisi premiéra Giuseppa Conteho prodloužila zákaz pohybu mezi jednotlivými kraji, a to alespoň do 25. února, informovala agentura AFP. Proti původnímu plánu se sjezdovky neotevřou v Tridentsku - oblast bude od pondělí ve vyšším stupni protiepidemických opatření.

Vláda v demisi nevyšla vstříc požadavkům provozovatelů vleků, kteří žádali zrušení zákazu cest mezi regiony. Areály nemohou ani počítat s výrazným přílivem zahraničních turistů. Pro obyvatele většiny zemí Evropské unie platí při cestování do Itálie povinnost předložit negativní koronavirový test. Navíc ani zahraniční turisté se nemohou volně pohybovat mezi jednotlivými kraji. Obě opatření se týkají i cestujících z Česka, kteří tak musí zůstat v regionu, kde vstoupí na italské území.

Alespoň na týden se neotevřou sjezdovky v Tridentsku, kde leží areály jako Madonna di Campiglio, Merano či San Candido. Další kraje chystají začátek letošní zimní sezóny postupně. Od pondělí se vleky spustí v Lombardii, kde leží střediska jako Livigno či Bormio, až v pátek 19. února umožní začátek lyžařské sezóny region Furlánsko - Julské Benátky, které jsou u hranic s Rakouskem a Slovinskem. Benátsko, kde se nachází například Cortina d´Ampezzo, zatím termín nestanovilo.

Otevření sjezdovek je možné jen v mírném "žlutém" stupni opatření. Do jakého stupně spadá daný kraj, určují epidemiologové každý pátek.

K opatrnosti vedlo končící vládu rostoucí reprodukční číslo uvádějící, kolik dalších lidí nakazí jedna infikovaná osoba. To se ve srovnání s předchozím týdnem zvýšilo na 0,95. Hodnoty nad 1,0 ukazují, že je epidemie na vzestupu.

Kvůli rostoucímu reprodukčnímu číslu se přesunuly do přísnějšího stupně omezení čtyři kraje - kromě již zmíněného Tridentska také třeba Toskánsko. Většina Itálie se ale nyní nachází v mírném "žlutém" stupni protikoronavirových opatření.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 2 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


stoces.pingpong
2021-02-15 19:21
Rozumné opatření Podle mne se v zimě lidé nenakazí ve skiareálech,
ale v autech. Nynější epidemie v podhůří Krkonoš, Šumavy a
Krušných hor to dokazuje. Při cestách do zimních středisek a zpět
stačil v autě jeden infekční pasažér a spolehlivě nakazit ostatní
čtyři. Co s tím? Každý v autech by měl vědět koho veze a s kým
jede. A každý v autě by měl mít kvalitní respirátor. A nebo počkat
do jara, až se
oteplí… https://stoces.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=765043
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.