Reklama
Brennerský průsmyk. FOTO - Wikimedia commons

Ucpaný Brenner

Před Brennerským průsmykem, který spojuje Itálii s Tyrolskem, vznikly dlouhé kolony kamionů. Vozy stály z Brenneru až do Brixenu, což je přes 40 kilometrů.

Dopravní kolaps souvisí s povinností pro řidiče mezinárodní přepravy zboží mít negativní test při vstupu na německé území z Tyrolska.

Italské úřady totiž nechaly u hranice s Rakouskem postavit stany, kde se řidiči mířící do Německa či do jiné země přes německé území mohou nechat otestovat. Řada z nich této možnosti využívá a to výrazně snížilo propustnost hranice.

Německo zavedlo pro vstup na své území z Tyrolska podobná pravidla, která nyní platí i pro ČR. Řidiči, a to i v případě tranzitu, se musí prokázat negativním testem na COVID-19 ne starším 48 hodin a zaregistrovat se skrze elektronický formulář.

Úřady řidičům mezinárodní dopravy doporučují nechat se otestovat před vjezdem do pohraniční oblasti či využít alternativních tras, které nevedou přes Tyrolsko. V takových případech se totiž řidiči mohou vyhnout povinnému testování. Tah z Brenneru přes Tyrolsko je hlavní dopravní cestou mezi Itálií a Německem. Podle správce průsmyku dopravní tepnou projedou oběma směry každoročně dva miliony nákladních vozů.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 2 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.