Reklama
Ilustrační FOTO - Pixabay

Optimismus německých podnikatelů sílí

Podnikatelská nálada v Německu se v únoru zlepšila mnohem výrazněji, než se očekávalo. Německá ekonomika těží z příznivého vývoje v průmyslu, který pomáhá kompenzovat negativní dopady pandemie.

Vyplývá to z průzkumu prestižního institutu Ifo. Index podnikatelské nálady v únoru vzrostl na 92,4 bodu z lednových 90,3 bodu. Dostal se tak na nejvyšší úroveň od loňského října. Analytici únorovou hodnotu indexu v anketě agentury Reuters odhadovali v průměru na 90,5 bodu.

»Hodnocení současné podnikatelské situace je pozitivnější. Navíc výrazně klesl pesimismus ohledně příštích měsíců,« uvedl prezident Ifo Clemens Fuest. »Německá ekonomika je navzdory uzávěře velmi silná, zejména díky průmyslu. Ve zpracovatelském sektoru se index vyšplhal na nejvyšší úroveň od listopadu 2018,« dodal.

Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky. Vláda v Berlíně minulý měsíce předpověděla, že hrubý domácí produkt Německa se v letošním roce zvýší o tři procenta po loňském propadu o pět procent. Odhad tempa letošního růstu tak nicméně zhoršila z dříve předpokládaných 4,4 %.

Kancléřka Angela Merkelová se tento měsíc se spolkovými zeměmi dohodla na prodloužení karantény nejméně do 7. března. Ekonom Ifo Klaus Wohlrabe nicméně agentuře Reuters sdělil, že podniky v poslední době výrazně zvyšují své výrobní plány a že exportní vyhlídky průmyslového sektoru se zlepšují.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1, celkem 1 hlas.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.