Reklama
Ilustrační FOTO - Pixabay

Lidé u papírnictví nebo prodejen s dětským zbožím fronty nestáli

Oznámení vlády, že od pondělí se v rámci zpřísnění opatření nebudou moci otevřít papírnictví nebo prodejny s dětským zbožím, nákupní horečku mezi lidmi zatím nezpůsobilo. Fronty se u těchto obchodů podle zjištění ČTK dopoledne netvořily. Češi tradičně ve větším počtu vyrazili na nákup potravin, zjistili zpravodajové ČTK.

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) v pátek večer po mimořádném jednání vlády řekl, že zredukovali výjimky pro maloobchod a služby zhruba na polovinu. Od pondělí do 21. března nebudou moci být oproti dosavadnímu stavu moci otevřená papírnictví, dětské oblečení a obuv, galanterie nebo prodejny zbraní a střeliva. Zmíněný sortiment nebudou smět znovu prodávat ani hypermarkety a supermarkety. Oddělení s tímto zbožím budou muset oddělit páskou.

Podle zjištění ČTK lidé houfně nevyrazili ani do oblíbených prodejen s levným dětským zbožím, jako jsou Takko či KiK. V pražských Modřanech na náměstí čekali dopoledne před obchodem Pepco jen tři lidé, vcházet mohli postupně. V prodejnách platí limit 15 metrů čtverečních provozní plochy na jednoho zákazníka. Naopak ve zdejším papírnictví nebyl jediný nakupující, zjistil zpravodaj ČTK na místě.

Vláda kvůli zamezení šíření koronaviru od 22. října zakázala maloobchodní prodej. Krátké, zhruba třítýdenní rozvolnění, kabinet povolil v prosinci. Následně od 19. ledna povolil provoz prodejcům dětských oděvů a obuvi a papírenského zboží. Rozhodnutí vládní představitelé zdůvodnili tím, že po zboží z těchto obchodů vzrostla po Novém roce poptávka. Do škol se tehdy vrátily děti z prvních a druhých tříd základních škol.

Kvůli zhoršující se epidemické situaci a přetížení nemocnic vláda od pondělí na tři týdny zpřísnila pravidla pro volný pohyb lidí. Budou muset zůstávat ve svém okresu, platit ale budou výjimky pro cesty do práce, k lékaři nebo na úřad. Zavřou se školky i zbývající otevřené školy a také další obchody, začít má zatím dobrovolné testování na koronavirus ve firmách. Zpřísní se také pravidla pro zakrytí nosu a úst. Kabinet zároveň vyhlásil nový nouzový stav, od října třetí. Má trvat 30 dní, v nouzovém stavu tak ČR bude nepřetržitě téměř půl roku.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.