Reklama
Ilustrační FOTO - Pixabay

Zpěv povolen

Díky zlepšení epidemické situace ve Švýcarsku rozhodla tamní vláda o uvolnění restrikcí, zavedených ve snaze zpomalit šíření nákazy koronaviru.

Část rozvolnění se týká jen mladých lidí, kteří se mohou opět věnovat společnému zpěvu a hraní, informovala agentura DPA. Také se otevřely pro všechny obchody, muzea, zoologické zahrady, zábavní parky či fotbalová a tenisová hřiště. Naopak restaurace zůstávají zavřené, včetně těch se zahrádkami. Zvláštní opatření bylo přijato pro lidi mladší 20 let, kteří budou moci chodit do sboru a hrát v hudebních skupinách či orchestrech - ovšem bez obecenstva.

V alpské zemi i nadále platí povinnost nosit roušku a dodržovat společenský odstup. Obchody smějí přivítat jen omezený počet zákazníků. Dosud byly v provozu pouze obchody s potravinami, opravárny či kadeřnictví.

I nadále platí povinnost pracovat z domova v případech, kde je to možné. V polovině tohoto měsíce pak vláda zhodnotí, zda bude moci na 22. březen ohlásit další vlnu rozvolňování.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 2 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.