Reklama
Ilustrační FOTO - Pixabay

Do hor mohou jen místní

Policie v Královéhradeckém kraji o nadcházejícím víkendu zesílí kontroly cestování do Krkonoš a Orlických hor.

Podle vládních epidemických opatření k omezení pohybu mohou hory navštívit jen místní obyvatelé. Na hřebenech Krkonoš leží až metr sněhu a o víkendu by v nich mělo panovat slunečné počasí.

Mluvčí policie Magdaléna Vlčková připomněla, že vládní opatření nedovoluje lidem provozovat volnočasové aktivity mimo katastr obce, v níž má člověk trvalý pobyt či bydliště.

Dodržování omezení pohybu v Královéhradeckém kraji kontroluje několik stovek policistů. Při kontrolách jim pomáhá 20 příslušníků Celní správy ČR a více než 100 vojáků. Hlídky namátkově kontrolují vozidla a pohyb lidí nejen na hranicích okresů, ale po celém území kraje.

Policisté v Královéhradeckém kraji při kontrolách dodržování omezení pohybu od pondělí řtvrtečního rána zamezili jízdě mezi okresy řidičům 167 aut. Například za středu a noc na čtvrtek udělali přes 6200 kontrol, při nichž zjistili 270 přestupků. »Většina z nich byla vyřešena domluvou,« uvedla mluvčí. Policisté kromě omezení pohybu například kontrolují i nařízení o používání roušek a respirátorů či uzavření provozoven.

Současný provoz na silnicích policie v kraji hodnotí jako klidnější a plynulejší. Přesto se podle Vlčkové objevují řidiči, kteří riskantní rychlou jízdou omezují ostatní. »Policisté se proto zaměří ve vyšší míře i na dodržování pravidel silničního provozu, tedy i na kontrolu nejvyšší povolené rychlosti,« uvedla.

V celé zemi od pondělí lidé nesmějí cestovat mezi okresy, s výjimkou cest do zaměstnání, na úřad nebo k lékaři. Volný čas mohou lidé trávit pouze na území obce či města.

(ng)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 4 hlasy.

(ng)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama