Reklama
Ilustrační FOTO - Pixabay

Posvítí si na demonstrace

Policisté budou o víkendu kontrolovat při demonstracích svolaných do některých měst v ČR dodržování pravidel, která jsou omezena kvůli šíření koronaviru. Zaměří se mimo jiné na to, zda účastníků protestů je povolený počet, jsou jen z okresu, kde se akce koná, a mají předepsanou ochranu nosu a úst.

Mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík připomněl, že podle současných pravidel je právo na shromažďování omezeno od 4. do 21. března počtem účastníků, kterých může být maximálně sto, místem jejich bydliště a časově. Shromáždění se mohou podle usnesení vlády konat jen v době od 5.00 do 20.59 a smí se jich účastnit jen lidé, kteří mají trvalý pobyt nebo bydliště v okrese, kde se koná. Akce může být jen venku, její účastníci musí být v maximálně dvacetičlenných skupinách, mezi kterými musí více než dvoumetrový rozestup. Všichni musí mít nasazen respirátor, obličejovou masku nebo jinou předepsanou ochranu dýchacích cest.

»Policie žádá svolavatele i účastníky shromáždění, aby shora uvedená pravidla respektovali,« uvedl mluvčí.

Na sobotu svolala iniciativa My společně demonstraci do Písku a o den později do Prahy. V hlavním městě je na nedělní odpoledne naplánovaná rovněž demonstrace, kterou pořádá iniciativa Chcípl PES.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6, celkem 20 hlasů.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


proxifb
2021-03-06 12:35
I iniciativa Chcípl PES již několikrát provokativně předvedla, že
nehodlá dodržovat vládní nařízení a Magistrát hlavního města
Prahy jí pořád povoluje demonstrace ? Nepřipadá vám to divné ?
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.