Reklama
Ilustrační FOTO - Pixabay

Užitečné palčáky

Na začátku téměř vyvolal posměch. Ale nakonec americký senátor Bernie Sanders předal 1,8 milionu dolarů (39 milionů korun) charitativním organizacím ve svém domovském státě Vermont.

Podařilo se mu je získat díky prodeji rukodělných výrobků, které začal nabízet po lednové inauguraci prezidenta Joea Bidena na své webové stránce. Jsou odkazem na jeho pletené palčáky, v nichž na inauguraci přišel a které tak zaujaly, že ze 79letého Sanderse učinily hvězdu sociálních sítí.

Inaugurace se konala 20. ledna a už následující den byly na Sandersově stránce k mání trička, svetry a další výrobky. Vyprodaly se za pouhých třicet minut. Podobně to dopadlo s další várkou zboží, která byla nabídnuta, zmizela během dvou dnů.

Bernie Sanders. FOTO - Wikimedia commons

»Jane, (Sandersova manželka) i mě ohromuje tvůrčí schopnost, jakou projevilo tolik lidí. Máme radost, že můžeme pomoci občanům Vermontu, kteří to potřebují. Avšak ani tato suma (1,8 milionu dolarů) nenahradí práci Kongresu a já ve Washingtonu udělám vše, co je v mých silách, abych zajistil potřebnou podporu dělníkům ve Vermontu a v celé zemi v době nejhorší krize...« uvedl ve svém prohlášení Sanders, který se neúspěšně ucházel o nominaci demokratů na prezidentskou funkci při posledních volbách.

Fotografií Sanderse s rukavicemi se proslavil Brendan Smialowski, který byl ohromen rozruchem kolem snímku. »Když jsem ho fotil, považoval jsem to za dobrý snímek, který stojí za pár negativů. Nečekal jsem a ani jsem neusiloval o slávu. Moc mne to ale nepřekvapuje, protože internet a sociální sítě jsou nepředvídatelné. Internet se podobá divokému zvířeti, jehož chování nemůžete odhadnout a které je obtížené zkrotit,« řekl.

Autorkou rukavic, dárku pro Sanderse, je učitelka Jennifer Ellisová, kterou Sanders o nebývalém úspěchu sbírky informoval. Její práce – palčáky - má nejrůznější odezvy. Texasanka Tobey Kingová např. uháčkovala postavičku sedícího Sanderse s rouškou a brýlemi a jejím prodejem získala 20 300 dolarů, které rovněž dala na charitu.

(ava, čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.2, celkem 9 hlasů.

(ava, čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.