Reklama

Mario odejdi!

Prezident Paraguaye odvolal některé ministry v reakci na protivládní demonstrace kvůli zásahu kabinetu proti pandemii COVID-19, informoval server BBC.

Zdravotníci latinskoamerické země tvrdí, že v nemocnicích došly léky k ošetření pacientů s COVID-19. Od pátku protesty přerostly v potyčky s policií, v pátek také rezignoval po tvrdé kritice zákonodárců ministr zdravotnictví.

Prezident Mario Abdo Benítez. FOTO - Wikimedia commons

Do ulic Asunciónu i dalších měst země vyšly tisíce lidí, včetně zdravotníků a příbuzných pacientů. Demonstrující vládu viní z krádeže milionů dolarů, které by mohly být použity na řešení zdravotnické krize, píše BBC. Někteří protestující se střetli s policií, která proti nim zasáhla slzným plynem a gumovými projektily. V nastalém chaosu byla také řada obchodů vypleněna, zhruba dvacet lidí utrpělo zranění. Opoziční strany, které vládu viní z korupce, vyzvaly prezidenta, aby odstoupil a vypsal nové volby.

Prezident Mario Abdo Benítez nyní podle BBC uvedl, že vyměnil ministry pro záležitosti žen, školství a šéfa prezidentské kanceláře.

Zhruba sedmimilionová Paraguay od začátku pandemie zaregistrovala více než 165 000 případů koronaviru a na 3200 úmrtí. V poslední době roste počet případů infekce, což přivedlo zdravotnický systém země na pokraj kolapsu, píše BBC. V zemi se rovněž velmi pomalu rozjíždí očkování proti COVID-19. Vakcínu zdravotníci aplikovali méně než 0,1 procentu obyvatel.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.