Reklama
Ilustrační FOTO - Pixabay

Pákistán postaví kryptoměnové farmy

Pákistánská provincie Chajbar Pachtunchvá na severozápadě země plánuje stavbu dvou těžebních farem kryptoměn, které využijí vodní energii.

Oznámila to pákistánská vláda. Těžební farmy se neobejdou bez značných investic do datových center, která potřebují značné množství elektřiny. Cena projektu se teprve stanoví, uvedla agentura Reuters.

Kryptoměnám se v posledních měsících dostává širšího přijetí. Například společnost Morgan Stanley jako první velká americká banka umožní svým bohatým klientům investice do tří bitcoinových fondů.

Třebaže sousední Indie chce kryptoměny zakázat, v Pákistánu vznikl federální výbor, který má formulovat politiku v oblasti kryptoměn. Těžba a obchodování s nimi se tam nyní odehrává v šedé zóně. Chce-li země sektor otevřít investorům, musí nejprve jasně definovat cestu k jejich legalizaci, upozornil Reuters.

Ještě v roce 2018 pákistánská centrální banka uvedla, že bitcoin není legální platidlo a transakce s ním zakázala. Země je nadto v hledáčku mezinárodní organizace Financial Action Task Force (FATF), která se ve světě snaží potírat financování terorismu a dalších ilegálních aktivit. Organizace Islámábád vyzvala mimo jiné k tomu, aby Pákistán lépe reguloval kryptoměny. Už proto, že jejich těžba a obchodování s nimi, jak uvedla analytická společnost SimilarWeb, zažívají v Pákistánu, rozkvět.

Bitcoin od začátku letošního roku už zdvojnásobil hodnotu a poprvé se prodával až za 60 000 dolarů (více než 1,3 mil. Kč). Jeho tržní kapitalizace přesáhla jeden bilion dolarů.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2021-03-22 13:01
Kolik Coitů je za jeden Bitcoin?
hajek.jiri51
2021-03-22 12:59
Kolik Bitcoinů stojí kilo rýže?
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.