Reklama
Prezident Vladimir Putin. FOTO - Haló noviny

Výzvu Putina Biden odmítl

Prezident USA Joe Biden se setká s ruským protějškem Vladimirem Putinem »až nastane vhodný čas«. Na palubě letounu Air Force One to v pátek bez detailů řekla mluvčí Bílého domu Karine Jean-Pierreová.

Mezi oběma prezidenty se nedávno rozhořela slovní přestřelka a Putin pak ve čtvrtek navrhl Bidenovi diskusi v pátek či v pondělí, pod podmínkou, že se rozhovor uskuteční v přímém přenosu. »Chci prezidentu Bidenovi navrhnout pokračovat v našich diskusích (z letošního ledna - pozn. ČTK), ale pod podmínkou, že to uděláme fakticky v přímém přenosu, jak se říká online. Bez jakéhokoli zdržování, ale přímo v otevřené, přímé diskusi,« řekl ve čtvrtek Putin. Biden slovy – že Putin je »zabiják« a Rusko zaplatí své snahy o vměšování - jež vedla k nynější diplomatické roztržce, reagoval na zprávu kanceláře ředitelky amerických tajných služeb. Putin podle ní povolil ruským vládním organizacím operace s cílem očernit tehdy prezidentského kandidáta Bidena a podpořit exprezidenta Donalda Trumpa.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.4, celkem 48 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.