Reklama
Ilustrační FOTO - Pixabay

Sputnik-Light otestován

Rusko dokončilo úplné klinické testy proticovidové vakcíny Sputnik-Light, která vyžaduje jen jednu injekci, uvedl Reuters s odvoláním na ministra zdravotnictví.

Prezident Vladimir Putin podle ruských médií oznámil, že se nechá proti COVID-19 očkovat. Šéf Kremlu podle listu Kommersant neupřesnil, jakou vakcínu dostane. To podle agentury Interfax nesdělil ani prezidentův mluvčí Dmitrij Peskov, dodal však, že samozřejmě půjde o ruský přípravek. »Jednou ze tří tuzemských (vakcín se nechá očkovat). Všechny jsou spolehlivé a dobré,« řekl Peskov Interfaxu.

Putin během porady o výrobě očkovacích látek zdůraznil, že dobrovolné očkování minimálně jednou injekcí už postoupilo 6,3 milionu Rusů, z toho 4,3 milionu dostaly obě dávky. Upozornil, že na rychlosti očkování závisí rychlost rušení omezujících opatření. Ruské vakcíny jsou podle hlavy státu naprosto spolehlivé a bezpečné, což je bezpochyby úspěch ruské vědy.

Nedělní prohlášení Thierryho Bretona z Evropské komise, že Evropská unie nepotřebuje ruskou vakcínu Sputnik V, Putin označil za podivné a za projev lobbismu. Rusko podle něj »nikomu nic nevnucuje«, a tak vzniká otázka, zda takové prohlášení slouží zájmům nějakých farmaceutických firem, anebo občanů evropských zemí. »A takoví lidé se nás ještě pokoušejí poučovat, dokonce ještě sankce proti nám zavádějí,« poznamenal Putin.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.6, celkem 21 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.