Reklama
Ilustrační FOTO - Pixabay

Večírky ohrožují bezpečnost

Město Miami Beach na Floridě se potýká již několik dní s nebývalým přívalem tisíců lidí pořádajících divoké večírky na ulicích, které místní úřady v neděli označily za vážné ohrožení veřejné bezpečnosti.

Policie kvůli rvačkám, ničení výbavy restaurací, odmítání nosit roušku a nedovolenému shromažďování zatkla již přes tisíc lidí a prodloužila výjimečný noční zákaz vycházení na pláži South Beach na další tři týdny, píší americká média.

Divoké párty na ulicích jednoho z předních amerických letovisek se začaly konat minulý týden. Místní činitelé přitom uvedli, že do města nepřijeli jen studenti na jarní prázdniny, ale rovněž řada pracujících dospělých, kteří se chtějí uvolnit od zábran koronavirových uzávěr v jednom z mála míst v USA, kde neplatí téměř žádné restrikce. Přes polovinu všech zadržených nepochází z Floridy.

Do města začaly přijíždět za zábavou davy lidí na začátku minulého týdne a situace v Miami Beach byla podle médií každý den více vyhrocená. V pátek místní policie usoudila, že se již vymkla kontrole. Na ulicích a v restauracích propukaly bitky, lidé pobývali po tisících venku a ignorovali výzvy, aby se rozešli.

Radnice města nakonec vyhlásila od soboty nezvyklý zákaz vycházení na South Beach a o několik hodin později rozehnala s použitím projektilů s pepřovým sprejem dav, který se i přes nové omezení odmítal rozejít.

Vedení města na nedělní mimořádné schůzi zákaz vycházení prodloužilo. Platit bude vždy od čtvrtka do neděle na další tři týdny, tedy po celou dobu trvání jarních prázdnin na různých univerzitách v USA. Policie rovněž ponechala v platnosti noční uzávěru řady mostů, jež spojují s pevninou ostrovy, na kterých Miami Beach leží.

Na Floridě nyní platí jedny z nejmírnějších koronavirových restrikcí v USA. Státní úřady nenakazují nošení roušek při kontaktu s cizími lidmi a povolily restauracím a dalším podnikům otevřít s plnou kapacitou.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6, celkem 5 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.