Reklama
Ilustrační FOTO - Haló noviny

O nouzovém stavu v pátek

K další vládní žádosti o souhlas s prodloužením nouzového stavu se Sněmovna sejde v pátek dopoledne. Schůzi svolal na 10.30 hodin její předseda Radek Vondráček (ANO).

Menšinový kabinet ANO a ČSSD chce stav nouze dalších 30 dnů do úterý 27. dubna. Podporu pro návrh nyní v dolní komoře nemá.

Nynější stav nouze vyhlášený kvůli epidemii koronaviru končí s nedělí 28. března. Na nouzový stav se váže většina vládních protikoronavirových restrikcí. Opoziční strany dostaly od vlády podklady k žádosti v pondělí.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) v pondělí uvedl, že přísná opatření je třeba udržet nejméně do Velikonoc, a to včetně zákazu cestování mezi okresy. Právě k omezení pohybu lidí je nouzový stav nutný, není možné využít jen takzvaný pandemický zákon nebo zákon o ochraně veřejného zdraví. Opozičním předákům se nelíbí zejména zákaz jezdit i na vlastní chalupy či chaty, pokud jsou v jiném okresu.

Nouzový stav v ČR platí nepřetržitě od loňského 5. října. Loni na jaře trval kvůli koronavirové krizi 66 dnů. Celkem byl dosud vyhlášen na 241 dnů.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 2 hlasy.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.