Reklama
Ilustrační FOTO - Pixabay

Chorvatská letoviska budou testovat

Chorvatsko spouští turistickou kampaň pod názvem Safe stay in Croatia, tedy bezpečný pobyt v Chorvatsku. Jejím ústředním bodem je zdravotní bezpečnost. V letoviscích nabídne testování a zavede další preventivní opatření proti šíření koronaviru, uvedla chorvatská ministryně cestovního ruchu a sportu Nikolina Brnjacová.

»Všechna turistická zařízení podobně jako dopravní společnosti a letiště, přístavy, vlaková a autobusová nádraží mohou získat certifikát kampaně 'Safe stay in Croatia' za předpokladu, že zaručí nezbytná zdravotní a bezpečnostní opatření,« uvedla ministryně.

Turisté mohou zdravotní bezpečnost sami monitorovat. »Hosté mohou jakékoli nesrovnalosti nahlásit na webové stránce safestayincroatia.hr,« řekla Brnjacová. K množství očekávaných návštěvníků se nevyjádřila.

Příjmy z turistického ruchu utváří pětinu chorvatské ekonomiky. Minulý rok přijelo pouze 40 procent turistů ve srovnání s úrovní v roce 2019 před pandemií nemoci COVID-19. Chorvatsko odhaduje, že jeho hospodářství tento rok poroste o pět procent, v čemž má hrát klíčovou roli právě turistický ruch.

Brnjacová uvedla, že Chorvatsko zorganizuje testování v letoviscích, kde nabídne přesnější PCR testy i rychlejší testy antigenní. Země poskytne i detailní postup, co dělat, pokud lidé pocítí symptomy nemoci COVID-19. »Chceme, aby se lidé v Chorvatsku cítili bezpečně a příjemně,« konstatovala ministryně.

V současné době se lidé, kteří cestují do Chorvatska, neobejdou bez PCR testu s negativním výsledkem. Počty nově nakažených koronavirem tento měsíc v Chorvatsku podobně jako v ostatních zemích Evropy stoupají, činí zde zhruba 1100 nových případů denně.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3.4, celkem 5 hlasů.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.