Reklama

A co dál, vládo?

Situace je stále vážná. Koronavirus se nás drží zuby nehty. Vyhráno nad ním zdaleka nemáme. Rozhodně si neumím představit, jak všechno otevřeme a vrátíme se do »normálního« života před pandemií. Stejně tak nejde ani pokračovat v tomto stavu, kdy vláda ani po roce nemá žádnou strategii a soustavně nám tají své budoucí plány, které zřejmě ani nemá. PES je mrtvý a jeho znovuvzkříšení je stejně zoufalé, jako si myslet, že jen vládní zákazy v podobě nelogických opatření, dělání z lidí viníky a autoritářský přístup nás spasí.

My nepotřebujeme nad sebou bič. Potřebujeme jen někoho, komu můžeme věřit, kdo s námi bude komunikovat a naslouchat nám, kdo umí dělat kompromisy v zájmu všech a kdo upřednostní rady odborníků před našeptáváním od svých marketérů a PR poradců… To se rozhodně o naší vládě říct nedá.

Tři týdny jsme seděli doma. Pan premiér nás o to prosil. A výsledek? Tvrdý lockdown jede dál a koaliční strany nás opět zoufale prosily, abychom pomohli prodloužit tento nouzový stav zoufalství…

Rozhodování to nebylo jednoduché. Situace v nemocnicích se mění k lepšímu jen pomalu. A tak bych byla ráda, kdyby vláda využila času, který jsme jí tímto dali, a konečně nám všem představila cíl naší společné cesty. Po Velikonocích se totiž budeme všichni právem ptát: A co dál, vládo?

Miloslava VOSTRÁ, poslankyně (KSČM) a předsedkyně rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.7, celkem 144 hlasů.

Miloslava VOSTRÁ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


fronda
2021-03-31 23:51
Tři týdny jsme seděli doma? Zdaleka ne všichni. Spousta lidí se
shromažďuje (patrně stádní pud) a zcela ignoruje nějaké
respirátory. Protože oni přece mají svá práva. Ti by nad sebou bič
potřebovali.
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.