Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 

150 tisíc na plot v lukrativní oblasti

Ve sportovní hale Sportcentra DDM v Olympijské ulici se uskuteční řádné jednání zastupitelstva města Prostějova. Na programu je čtyřicet bodů.

Připomeňme si ještě, proč bylo to minulé, o kterém již Haló noviny informovaly, svoláno v mimořádném termínu. Dotace z rozpočtu Olomouckého kraje se se týkala realizace projektu Rekonstrukce velké tělocvičny na ZŠ E. Valenty ve výši jednoho milionu korun. Pro žádost o dotaci hlasovalo třicet dva zastupitelů, jeden člen opozice se hlasování zdržel.

V dalším bodě jednali zastupitelé o Dotačním programu Péče o historické dědictví města Prostějova v roce 2021 v celkové výši dva miliony korun. Bylo podáno čtrnáct žádostí a všichni vlastníci nemovitostí byli uspokojeni. Mezi žadateli byla Římskokatolická farnost Prostějov–Vrahovice, Římskokatolická farnost svatého Petra a Pavla Prostějov, Římskokatolická farnost Povýšení sv. Kříže Prostějov, Federace židovských obcí v České republice, Kovaříkova vila, družstvo, Arcidiecézní Charita Olomouc a tři soukromí vlastníci nemovitostí. Nejvyšší částku 222 tisíc korun obdržela Římskokatolická farnost Povýšení sv. Kříže Prostějov na restaurátorský průzkum hlavního oltáře a kazatelny a návrh na jejich restaurování. Částku dva miliony korun schválilo všech 33 přítomných zastupitelů.

Oplocení psí loučky

Velmi rušnou debatu vyprovokoval záměr radních oplotit za 150 tisíc korun pozemek na nároží Plumlovské s Anglickou ulicí, a vytvořit tak bezpečnou psí loučku. Tento pozemek je v lukrativní oblasti, magistrát jej nabízí k prodeji, což se dosud nepodařilo realizovat. »Prozatím je zde zřízena psí loučka a občané nás žádali, zda bychom tento prostor nemohli oplotit. Hlavně kvůli bezpečnosti, aby pejsci při venčení nemohli vběhnout do ulice. Jedná se o pevné oplocení v celkové délce zhruba osmdesát metrů provedené z čtyřhranného pletiva výšky sto centimetrů s osazením jedné dvoukřídlé brány a jedné jednokřídlé branky,« uvedla záměr radních náměstkyně primátora Milada Sokolová (ODS).

V diskusi vystoupilo šest zastupitelů. »Sto padesát tisíc není tolik, ale osobně to považuji za provizorní řešení,« upozornil František Fröml (Změna pro Prostějov). »Přijde mi absurdní, aby tento poměrně velký prostor byl řešen jakýmsi oplocením psí loučky za sto padesát tisíc korun. Měli bychom na tomto pozemku naplánovat něco daleko přínosnějšího, než ho obehnat plotem,« prohlásil Petr Lysek (Na rovinu!). Oplocení bylo schváleno 30 zastupiteli, jeden byl proti a dva se zdrželi hlasování.

Něco rychle, něco v kruhu

V další diskusi vystoupili někteří zastupitelé k problematice územního plánu města, ke kácení stromů na České ulici, k dalšímu využití areálu Jezdeckých kasáren, k výstavbě bytového domu v Domamyslicích, k lokalitě na Záhoří, k novému dopravnímu terminálu na ulici Újezd, k obsahu Prostějovských radničních listů, k vývoji v kauze místní nádraží Prostějov, k zahájení provozu cyklobusu a ke společnosti Odpady Olomouckého kraje.

Velmi krátký závěr učinil primátor František Jura (ANO): »Kýžené žádosti o dotační tituly byly odhlasovány během několika málo minut, diskuse se ovšem podle mého očekávání ‚zasekly‘ na problematice prodeje pozemků občanům v souvislosti s možnostmi jejich parkování před domy a hlavně na problematice ochranných nástřiků ve školách. V mnoha momentech jsme se při diskusích na tato dvě témata pohybovali neustále v bludném kruhu,« konstatoval primátor po jednání, kterého se zúčastnilo 33 zastupitelů z celkových 35 a mimořádně trvalo čtyři a půl hodiny.

Na pozvánce na zasedání zastupitelstva je uvedeno čtyřicet bodů. Nemám křišťálovou kouli, takže si nedovolím odhadnout, jak dlouho bude jednání trvat.

Zdroj: Prostějovský Večerník

Josef AUGUSTIN

FOTO - autor


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.3, celkem 4 hlasy.

Josef AUGUSTIN

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama