Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 

Revize zahraničních vztahů? Ale pouze vybraných…

Na 6. zasedání Zastupitelstva Ústeckého kraje dne 26. dubna byl projednáván bod, který ve výsledku zrušil nebo pozastavil spolupráci se čtyřmi zahraničními partnerskými regiony kraje.

Konkrétně jsou to Republika Srbská (Bosna a Hercegovina), provincie Anhui (Čínská lidová republika), Mogilevská oblast (Běloruská republika) a Vladimirská oblast (Ruská federace). V důvodové zprávě se uvádí, že ve výše uvedených zemích se porušují lidská práva, případně se počká na »demokratizační proces«.

Klub zastupitelů KSČM hrubě nesouhlasí se schváleným usnesením o odstoupení nebo vypovězení spolupráce s těmito regiony.

Pro představu: Ústecký kraj má podepsané smlouvy o spolupráci s dalšími pěti regiony v jiných státech. Za zmínku stojí Zakarpatská oblast na Ukrajině. Na Ukrajině vládnou nacionalisté a zuří zde občanská válka. S Ukrajinou ale vedení ÚK rozvázat spolupráci nechce. Zajímavé, že?

Navrhovali jsme revizi všech zahraničních spoluprací – jaký přínos mají a na příštím zastupitelstvu o každé hlasovat. Nechtěli jsme se politicky vyhraňovat. Ústeckému kraji přece nepřísluší rozhodovat o tom, kde je jaká míra demokracie! V těchto případech jde o spolupráci ekonomickou, obchodní, vědeckou a technickou.

Trvání smluv se zahraničními regiony nestojí kraj ani korunu!

Navíc výrobcem autobusů pro MHD Dopravní společnosti ÚK je běloruská firma. Není po takovém chování krajské koalice ohrožena dodávka autobusů?

Na krajském webu (kr-ustecky.cz) se můžete dočíst, jak spolupráce fungovaly (Vnější a mezinárodní vztahy Ústeckého kraje).

Bohužel, protinávrh nebyl přijat a krajská koalice (ANO, ODS, Spojenci pro kraj) svým hlasováním opět převálcovala náš protinávrh i další konstruktivní návrhy z řad ostatních opozičních klubů.

Petr KUBEŠ (KSČM), krajský zastupitel


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6, celkem 36 hlasů.

Petr KUBEŠ (KSČM)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


rosemil71
2021-05-02 13:03
Stenly,Vy lidumile a co USA,Izrael,Saúdská Arábie a další?Těm taky
budeme pozastavovat spolupráci?
stanley58
2021-05-01 16:00
Marku, proc zvracenou politiku? Kdyz vidime, co se v tech zemich deje, tak
proc delat lidumily? To mame prehlizet a delat, ze nas to nezajima?
jmarek3
2021-04-28 19:25
S tím nic komunisté nenadělajį , ale je dobře na tuto zvrácenou
politiku darmokratů upozornit!
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama