Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 
Pietní akt u památníku v Odolově, první zleva předsedkyně KV KSČM Věra Žižková, vedle ní místopředseda ÚV KSČM Václav Ort. FOTO – Mirka VOHRALÍKOVÁ

Oběti válek nebudou zapomenuty

Také v tomto roce jsme si připomínali výročí osvobození naší vlasti a již 76. výročí ukončení druhé světové války. Vzpomínáme na všechny vojíny, partyzány i civilisty, kteří položili své životy za naši svobodu.

Krajský pietní akt byl uspořádán 8. května u památníku Cesta osvobození 9. 5. 1945 v Odolově, který připomíná osvobozovací cestu ukrajinského frontu Rudé armády Jestřebími horami a dále krajem v květnu roku 1945, a další oběti války v regionu. Za účasti členů ÚV KSČM Václava Orta a poslance Zdeňka Ondráčka přišli k pomníku položit květiny a věnce zástupci KV KSČM s předsedkyní Věrou Žižkovou, a dále delegace ze všech okresních výborů KSČM Královéhradeckého kraje, přidali se členové ČSBS, starostové okolních obcí a mnoho dalších občanů.

Krátce vystoupil starosta Malých Svatoňovic a vzkaz předsedy KSČM Vojtěcha Filipa přednesl Radim Fryčka z Úpice. Čestnou stráž zajistil jako vždy při těchto příležitostech František Hlavica s členy Klubu vojenské historie. Setkání připravil OV KSČM Trutnov a spolek Památník Odolov, jejichž členové o prostranství celoročně pečují.

Chlapci u kanonu FOTO – Petr HOJNIC

V Hradci Králové navštěvují tři místa s hroby a pomníky padlých partyzánů a vojáků Rudé armády, z nichž někteří zemřeli po zraněních v hradecké nemocnici, tradičně a bohužel téměř výhradně členové KSČM a zástupci OV KSČM. Letošní květiny položil Lubomír Štěpán, městský zastupitel a kandidát do PS, s Josefem Steklým a Liborem Nejedlým 8. května dopoledne a v odpoledních hodinách pak zastupitelka a kandidátka do PS Táňa Šormová se skupinou členek Levicového klubu žen. Vzpomínkovou chvíli podtrhla básní Marta Kolesová. Pomník na kuklenském hřbitově pomohla opravit a vyzdobit i majitelka zdejšího květinového stánku, jež pochází z Ukrajiny.

Květiny položila u památníku v Novém Bydžově delegace komunistů s místopředsedou OV KSČM Milanem Špásem, zastupitelem města, a dalšími komunisty.

(vha), Petr HOJNIC


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.8, celkem 15 hlasů.

(vha), Petr HOJNIC

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama