Reklama
Křest bankovky (zcela vlevo je ministr kouzel a iluzí Pavel Kožíšek)

Švejk vyloupil císařovi trezor

Oblíbený herec Václav Vydra je již několik let králem České pohádkové akademie. »Z funkce vladaře jsme vydali k 100. výročí Josefa Švejka, pohádkovou bankovku Švejkovku. A kde jinde ji pokřtít než v pohádkovém prostředí Muzea fantastických iluzí méhoministra kouzel a iluzí Pavla Kožíška,« uvedlo jeho veličenstvo Václav Vydra.

Pohádkovou akci si nenechal ujít vnuk spisovatele Jaroslava Haška Richard Hašek a samozřejmě ani samotný Josef Švejk. Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války je nejpřekládanější český román, který byl přeložený do 58 jazyků a byl také několikrát zfilmovaný i zdramatizovaný. Samotný voják Švejk nezapřel v muzeu svůj smysl pro humor a vyloupil císaři pánu jeho trezor.

V muzeu se vyřádil doslova jako malý kluk i Václav Vydra. Společnost mu dělali jeho věrní psí přátelé Bad a Buffy. »Je to opravdu neskutečné zajímavá, originální a hlavně zábavná expozice. Cítíte se zde jako v pohádkovém světě, kde je možné opravdu všechno,« užíval si  expozici herec.

Rozpůlené tělo Václava Vydry na lavici kata Mydláře

Rozšířená expozice

»Byl jsem u Pavla v muzeu naposledy ještě před jeho rozšířením a nová část je taky úžasná. Vtipná je lavice kata Mydláře, kde máte rozpůlené tělo, vyzkoušel jsem si středověkou mučírnu a skončil jsem jako ztroskotanec Titaniku. Líbí se mi, že je to muzeum, kde si můžete na vše sáhnout a vyzkoušet si, jak optické klamy fungují. V jednom trikovém obrazu mě Pavel Kožíšek svezl v kočárku jako malé miminko nebo mě vystřelil z děla. A taky jsem skončil schovaný v myší díře, protože mě chtěla sníst obří kočka. Moc se jim líbilo v magické místnosti, která člověka promění v trpaslíka nebo obra. Dýchne zde na vás kouzlo starých časů a dozvíte se zajímavá tajemství optických iluzí,« líčil spokojený Václav Vydra.

»Nyní je díky obrovskému úspěchu u návštěvníků expozice dvakrát větší a máme opět otevřeno,« řekl s poukazem na pandemickou dobu, kdy byla muzea několik měsíců z rozhodnutí vlády uzavřená, »velký šéf« Pavel Kožíšek. »Do muzea návštěvníci nepotřebují test na COVID-19 ani rezervaci předem. V našem muzeu se stanete součástí expozice fantastických optických klamů a velkoformátových trikových obrazů. Těšit se můžete na více jak 150 interaktivních a hlavně zábavných exponátů,« nalákal Kožíšek.

Pro děti i dospělé

Největší muzeum trikových iluzí v Praze je úžasné místo pro děti a dospělé, kde nebudete věřit vlastním očím! Svým provedením je zcela originální a odlišné od všeho, co bylo dosud nejen v České republice k vidění. Nejzábavnější muzeum v Praze najdete ve Vodičkově ulici u Václavského náměstí. Více informací se dozvíte na internetových stránkách www.muzeumfantastickychiluzi.cz.

(mac)

FOTO - archiv Muzeum fantastických iluzí


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.4, celkem 13 hlasů.

(mac)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama