Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 
Místnost pro psychologické testy řidičů, zprava M. Vaňková a E. Jurčáková FOTO - Václav ŽALUD

Centrum UNITY pro řidiče brněnského dopravního podniku

Popovídat si o osobních starostech, řešit následky dopravní nehody nebo zajít na masáž. To vše si mohou dopřát zaměstnanci Dopravního podniku města Brna (DPMB) v nově otevřeném centru psychologických služeb a rehabilitace UNITY na Mendlově náměstí. Opravy a vybavení prostor přišly DPMB na půl milionu korun.

Pojmenování UNITY – česky jednota – vystihuje celistvý přístup k člověku, tedy péči nejen o tělo, ale i mysl. Psychologické pracoviště DPMB doposud sídlilo v kapacitně nevyhovujících prostorách v Pisárkách. Novým domovem mu je 4. a 5. patro budovy DPMB na Mendelově náměstí. V nových prostorách budou též vstupní psychologická vyšetření řidičů, rovněž tak rehabilitační programy pro problémové šoféry, které nařizuje soud nebo probační a mediační služba. V přízemí budovy se nachází předprodej jízdenek a odpočinková místnost řidičů.

»DPMB je v péči o své zaměstnance velmi progresivní. I když městské firmy nemohou vždy konkurovat svými podmínkami ve svém oboru soukromému sektoru, kromě stabilního zaměstnání nabízí dopravní podnik řadu benefitů, které přispívají ke spokojenosti svých pracovníků. Jejich duševní i fyzickou kondici ocení uživatelé vozidel MHD,« sdělila primátorka Brna Markéta Vaňková (ODS).

»Dlouhodobě rozšiřujeme péči o zaměstnance. Do programu modernizace sociálních zařízení pro řidiče jsme od r. 2018 investovali přes 20 milionů Kč. Pořídili jsme sportovně-rekreační areál, který mohou využít za zvýhodněných podmínek zaměstnanci s rodinami. Nové centrum psychologických a rehabilitačních služeb UNITY nás posouvá zase o krok dál,« uvedl generální ředitel DPMH Miloš Havránek.

V poslední době, v období trvání epidemie nemoci COVID-19, roste zájem o individuální konzultace. »Před rokem to byla jedna dvě měsíčně, dnes máme i šest sezení týdně. S klienty řešíme pracovní záležitosti, jako je vyrovnání se s dopravní nehodou a s tím spojené obavy s návratem do řidičského křesla. Ale i obtížné rodinné situace, vztahové problémy atp. Práci a osobní život nelze oddělit, chceme, aby se člověk cítil dobře komplexně,« vysvětlila vedoucí centra UNITY, psycholožka Eva Jurčáková.

Např. má v příštích dnech řešit případ řidiče tramvaje, kterému v Banskobystrické ulici skočil pod rozjetou tramvaj sebevrah, při nehodě zemřel. V takových případech obvykle řidič v den nehody funguje ještě normálně, avšak za dva tři dny se mu tragédie vrací na mysl, má vidiny z okamžiků tragédie, psychické problémy a bojí se či odmítá sednout zpět do křesla řidiče.

(vž)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.3, celkem 7 hlasů.

(vž)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama